Të reja nga Kosova, mësohet një nga afrimet e Bylisit

0

Skuadra e Bylisit u shpall kampione e Kategorisë së Parë dhe u rikthye në Superiore pas disa sezonesh mungesë. Ekipi ballshiot ka nisur menjëherë punën për t’u përforcuar në merkato, pasi synojnë të qëndrojnë në Superiore dhe jo të jenë thjesht debutues.

Një nga afrimet e Bylisit këtë merkato, do të jetë mesfushori kosovar, Ilir Mustafa. Sipas Gazetës Sheshi, 22-vjeçari është në bisedime me drejtuesit e klubit ballshiot, pasi kontrata e tij me Lirinë e Prizrenit ka skaduar. Sezonin që sapo u mbyll, Mustafa ishte një nga lojtarët kryesorë për Lirinë, duke treguar energji dhe cilësi të mira në mesin e fushës.

Ilir Mustafa me fanellen e Lirise se Prizrenit
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.