Browsing Tag

Mathijs De Ligt

Ajaksi i vë vulën, De Ligt largohet nga holandezët!

Matijs De Ligt ka qenë një nga lojtarët më të kërkuar gjatë kësaj vere. Emri i mbrojtësit është lidhur më së shumti me Barcelonën fillimisht, por Juventusi arriti të lëvizte më mirë dhe të bindte lojtarin që t’i bashkohej bardhezinjve.…

“Lajthit” Juventusi, heq dorë nga supertalenti për De Ligt

Matijs De Ligt ka pranuar prej kohësh të vazhdojë karrierën te Juventusi. E vetmja “nyje” që duhet zgjidhur është marrëveshja me Ajaksin. Holandezët po tregohen kokëfortë me atë që kërkojnë. Nëse Juve e do talentin në ekip për sezonin e…

“De Ligt është mbrojtësi perfekt për Juventusin!”

Matijs De Ligt vazhdon t’i mbajë pezull gjithë tifozët në pritje të vendimit të tij se me cilën skuadër do e vazhdojë karrierën. Barcelona, PSG, Bajern Mynih dhe Juventus janë në garë për të. Mëdyshja e madhe dhe konfuzioni që të jep të…

Acarohet De Ligt: Më keni bërë xhiro në gjithë Evropën

De Ligt është telenovela që po mban të qepur para medieve sportive të gjithë. Holandezi kërkohet nga PSG, Junajtid dhe Barcelona. Katalanasit janë klubi më afër tij shërbimeve të tij. Megjithatë, ditët e fundit një ofertë joshëse e “Djajve…

Barça-De Ligt, i pangopuri Raiola tërbon katalanasit!

Matijs De Ligt është kryefjala e merkatos në këtë fundsezoni. Holandezi është në një dilemë se në cilin gjigant evropian do ta vazhdojë karrierën e tij. Agjenti i tij është Mino Raiola dhe pas këtij fakti, dilemës së lojtarit i shtohen edhe…

Barcelona në panik, ngurrimi i De Ligt ka një shkak

Matijs De Ligt ka filluar t’i shqetësojë drejtuesit e Barcelonës. Zërat e merkatos e lidhin kapitenin e Ajaksit me një kalim në Katalunjë, por merkato dhuron gjithmonë surpriza. Garës për të i është bashkuar fort edhe Liverpuli, që po…

De Ligt ndan mendjen, Juventusi fokusohet te një kampion bote

Matijs De Ligt është objektivi i madh i Juventusit për mbrojtjen. Kapitenin fantastik të Ajaksit e duan të gjithë, por e ardhmja e tij mund të jetë Barcelona. Spanjollët janë në avantazh për sigurimin e shërbimeve të 19-vjeçarit dhe…

Merkato e Juventusit, CR7 zgjedh “5 fantastikët”

Kristiano Ronaldo dështoi ta sjellë që në vitin e parë kupën me veshë të gjata në Torino dhe synon ta bëjë vitin tjetër. Për ta arritur këtë ai mendon se duhen disa lojtarë që të zbarkojnë në Torino. Njëri mes tyre është portieri i…

De Ligt: Presioni mbi Juven, ja si e njoha Mino Rajolën

Ajaksi do t’i luajë pa frikë dy ndeshjet kundër Juventusit në çerekfinalen e Champions Ligës. “Harkëtarët” kanë krijuar një ekip fantastik, me djem të rinj, të cilët mendojnë vetëm pët të sulmuar dhe shënuar sa më shumë. Matijs De Ligt…

Ditë vendimtare, kreu i Barcelonës zbarkon në Amsterdam

Nuk është aspak sekret fakti që Barcelona po tenton të blejë kartonin e qendërmbrojtësit holandez Matis de Ligt. Kapiteni 19-vjeçari i Ajaksit ka tërhequr interesin e shumë klubeve nëpër Europë, por katalanasit duken më të vendosurit.…

Van Dijk i magjepsur: Jam i lumtur që luaj përkrah De Ligt!

Holanda e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin e saj në eleminatoret e Euro 2020, teksa një natë më parë shkatërruan me shifrat 4-0 Bjellorusinë. Si gjithmonë, në qendrën e mbrojtjes luajtën përkrah njëri-tjetrit Van Dijk dhe…

Barcelona në “pole” për De Ligt, por ka një pengesë!

Pasi siguroi shërbimet e Frenki De Jong për në verë, Barcelona po bën maksimumin për të arritur akordin dhe me Matijs De Ligt. Kapiteni 19-vjeçar i Ajaksit kërkohet nga gjysma e Europës, por nuk ka vendosur akoma për të ardhmen. Ai…