Këshilla e Van Gal: De Ligt duhet të zgjedhë një nga këto 3 ekipe, ju tregoj pse

0

Matijs De Ligt nuk ka vendosur akoma për të ardhmen e tij. Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Ajaksit është një ndër lojtarët më të kërkuar në merkato. 19-vjeçari do të ndërrojë ekip në fund të sezonit dhe për shërbimet e tij ka një rivalitet të fortë.

Luis Van Gal ka një këshillë për të. Trajneri i njohur sheh tre ekipe ku De Ligt do të ndihej shkëlqyeshëm. Në një prononcim për “Ziggo Sport”, Van Gal analizon mendimin e tij dhe tregon opsionet më të mira për bashkëkombasin.

Luis Van Gal

Juventusi mund të jetë një opsion shumë i mirë. Bardhezinjtë janë maestrot e mbrojtjes në Itali. Po të isha në vend të De Ligt, do të shkoja te Barcelona ose Mançester Siti. Këto dy ekipe nuk kanë qendërmbrojtës aq të aftë sa Matijs dhe ai do luante si titullar”, thekson Luis Van Gal.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.