Jo vetëm Roma, “derbi” francez për Suson

Roma nuk është klubi i vetëm që po kërkon Suson. Spanjolli është më larg sesa afër…

E kryer | Benedeto mbërrin në Europë, firmos me “gjigantin” francez

Dario Benedeto është një emër shumë i njohur në Amerikën e Jugut. Sulmuesi argjentinas ka qenë…

Roma synon rikthimin e madh, tifozët “çmenden” nga lumturia

Një lajm i mirë për tifozët verdhekuq

E bujshme | Alioski gati për hapin e madh, e kërkon gjiganti francez

Marseja nuk ia doli që të kualifikohej për në Champions League, pasi u rendit në vend…

Zyrtarizohet akordi, Marseja i beson stolin portugezit

Tani është zyrtare. Olimpiku i Marsejës ka arritur akordin me trajnerin e ri. Andre Villas Boas…

Rikthehet Vilas-Boas, 7 milionë euro akord me gjigantin francez

Trajneri i njohur portugez, Andre Vilas-Boas, do të rikthehet të trajnojë një ekip në Europë pas…

Rikthimi e tundon, Baloteli: Ju tregoj ekipin ku dua të luaj!

Mario Baloteli u transferua në janar nga Nica tek Olimpiku i Marsejës. 8 gola ka shënuar…

Garsia jep dorëheqjen, Marseja futet në kërkim

Rudi Garsia nuk do të jetë më trajner i Olimpikut të Marsejës. Tekniku francez komunikoi vendimin…

Mahnitet nga rregulli i ri i FIFA 2019, presidenti i Marsejës hedh idenë e çmendur!

Është lehtësisht e parashikueshme se futbolli do të jetë gjithmonë pjesë e procesit të ndryshimit. Rregullat…

Çmenduri e Uolves, ofertë monstruoze për mesfushorin e Marsejës

Uolves është një ndër surprizat më të bukura të këtij sezoni në Premier League. Të sapongjiturit…

Magjitë e Balotelit nuk mjaftojnë, plas sherri te Marseja

Olimpiku i Marsejës bëri një tjetër gafë mbrëmë, siç e ka bërë zakon këtë sezon. Në…

VIDEO | Javë “horror” për Mbape, 3 gjeste të shëmtuara në pak ditë

Kilian Mbape është padyshim e ardhmja e futbollit botëror. Futbollisti 20-vjeçar nuk duket se konkurrencë për…

Shpërthen Baloteli: Boll me gënjeshtra, kjo është një shpikje!

Mario Baloteli po kalon një formë shumë të mirë tek Olimpiku i Marsejës. Sulmuesi italian u…

Drogba: I lumtur për Balotelin, ja çfarë i thashë në janar

Mario Baloteli la Nicën në merkaton e janarit për t’u transferuar te Olimpiku i Marsejës. Aventura…

Festimi i Balotelit: E dija se do shënoja, ja çfarë i kërkova fotografit!

Mario Baloteli ka rilindur tek Olimpiku i Marsejës. Sulmuesi italian shënoi golin e parë në fitoren…

VIDEO | Why always me? Baloteli dhuron “show” me golin dhe festimin

Mario Baloteli njihet si një nga futbollistët me karakterin më të veçantë. Pak momente më parë,…

Garsia: Baloteli është pjekur, kur e kisha kundër tentoja ta provokoja!

Transferimi në janar te Olimpiku i Marsejës i ka bërë mirë Mario Balotelit. Sulmuesi italian po…

Baloteli: Seria A taktike dhe e mërzitshme, rikthehem vetëm për një ekip

Mario Baloteli u transferua gjatë merkatos së janarit tek Olimpiku i Marsejës, ekip me të cilin…

Interi “all-in” në merkato, projektohet lëvizja e bujshme

Ivan Perishiç e ka ndarë mendjen dhe i ka kërkuar Interit që ta shtesë. Kroati ëndërron…

Merr fund “telenovela” Baloteli, kontratë 6-mujore me “gjigantin” francez

E ardhmja e Mario Balotelit tashmë është vendosur. Sulmuesi italian tërhoqi interesin e shumë skuadrave në…

Baloteli me ekip të ri, akord me “dashurinë” e verës

Kanë mbetur për t’u përcaktuar vetëm disa klauzola, por Mario Baloteli do të jetë lojtari më…

Baloteli i jep fund me Nicën, mbetet në Francë

Mario Baloteli i ka dhënë fund qëndrimit në qytetin e Nicës. Mediet franceze raportojnë se lojtari…

Baloteli lë Nicën, zyrtarizimi i ekipit të ri çështje kohe

Mario Baloteli, prej kohësh është në kërkim të ekipit të tij të ri, pasi me Nicën…

Oferta tunduese, Pajet pranë largimit nga Marseja

Dimitri Pajet është kapiteni i Olimpikut të Marsejës dhe idhulli i tifozërisë. 31-vjeçari ka marrë oferta…

Çmenduria e ultrasve, tentojnë të mësyjnë stërvitjen e Marsejës

Klub i Marsejës po kalon një krizë rezultatesh gjatë muajve të fundit. Shtatë ndeshje pa fitore,…

VIDEO | Marseja prek fundin, “amatorët” shkruajnë historinë

Olimpiku i Marsejës është eliminuar nga Kupa e Francës në mënyrë të turpshme, teksa ekipi që…

VIDEO | Çfarë tersi Luiz Gustavo, autogoli është komik!

Luiz Gustavo është një lojtar me eksperiencë të jashtëzakonshme, ka fituar gjithçka në karrierë dhe ka…

FOTO | Tjetër përleshje në Marsejë, policia shpërndan tifozët me gaz lotsjellës

Një nga ndeshjet më të rëndësishme të kësaj jave në Europa League është konsideruar pa diskutim…

Cana: Berisha një gladiator, në Europë mbështes Marsejën

Lorik Cana është një personazh jo vetëm në Shqipëri, por dhe në Francë, e Itali, ku…

Ndeshja e pazakontë, sot luhet pa tifozë në stadiumin me 65000 vende

UEFA nuk preferon të ndëshkojë klubet pjesëmarrëse në kompeticionet e saj me ndeshje pa spektatorë. Por,…

VIDEO / Paje “hipotekon” golin e javës, goditja drithëruese shtang Francën

Dimitri Paje është rikthyer të shënojë pas më shumë se një muaji “agjërim”. Fantazisti i Marsejës…

Video | Një “ish” fundos Monakon në Principatë

Monako-Marsejë ishte ndeshja më interesante në Ligue këtë javë dhe i ka përmbushur pritshmëirë, pasi ka…

Strotman pranë largimit, e konfirmon Di Françesko

Kevin Strotman është shumë pranë largimit nga skuadra e Romës. Mesfushori holandez luan prej pesë sezonesh…

Baloteli i “bllokuar” te Nica, Marseja dërgon ofertat qesharake

Mario Baloteli nuk ka sesi t’i shpëtoj polemikave në çdo klub që shkon. Sulmuesi italian dhe…

Zaza vazhdon rrugëtimin nëpër Europë, firmos në Francë

Karriera e Simone Zazës ka qenë plot ulje dhe ngritja pas largimit të tij nga Sasuolo.…

Marseja nën akuzë, UEFA i jep dënimin e rëndë

Olimpiku i Marsejës do të mungojë në dy edicionet e radhës në kupat e Europës që…

Mbaron “telenovela” Baloteli, gati kalimi te gjiganti francez

Mario Baloteli dhe situatat problematike janë një dyshe e pandashme. Por, duket se më në fund…

Luiz Gustavo lë Vofsburgun për bregdetin francez

Luiz Gustavo ka lënë Gjermaninë pas një dekade aty, duke u transferuar te Olimpiku i Marsejës,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online