FOTO | Tjetër përleshje në Marsejë, policia shpërndan tifozët me gaz lotsjellës

0

Një nga ndeshjet më të rëndësishme të kësaj jave në Europa League është konsideruar pa diskutim sfida në Marsejë mes vendasve dhe Lacios. Të dyja këto skuadra njihen dhe për tifozët e flaktë që kanë. Ashtu si dhe dje, tifozët janë përleshur sërish sot para ndeshjes.

Është dashur ndërhyrja e policisë që situata të qetësohet dhe tifozët të shpërndaheshin. Policia ka përdorur dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë tifozët, të cilët kanë tentuar disa herë që të konfrontohen mes tyre. Marseja dhe Lacio ndodhen nw grupin H sw bashku me Eitrahtin e Frankfurtit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.