Një legjendë këshilla Guardiolës: Respekto kundërshtarin dhe fiton Championsin

Guardiola është trajeri që aplikon lojën më të bukur të viteve të fundit. Në çdo ekip…

E bujshme! Mbape e thotë hapur, dëshiron të punojë me Guardiolën

Guardiola është një nga trajnerët me aftësitë më të mëdha për të rritur profesionalisht futbollistët që…

VIDEO | Dy ekipet e Mançesterit fitojnë me “poker”, shkëlqen Rodri

Mançester Siti dhe Junajtid kanë arritur të fitojnë ndeshjet përkatëse në kuadër të fazës pregatitore para…

Guardiola “çmendet” pas Kanselos, kjo ofertë është e parezistueshme

Juventusi prej kohësh e ka nxjerrë në shitje Kanselon dhe është gati ta lëshojë nëse vjen…

Muriç huazohet në Championship, Siti i jep një dorë me kontratën

Arijanet Muriç nuk do të jetë pjesë e Mançester Sitit sezonin e ardhshëm. Portieri i kombëtares…

Guardiolën e shqetëson Barça, hyn në garë për objektivin e Sitit

Barcelona ka hyrë seriozisht në garë

Buzëqesh Juventusi, rriten kërkesat për mbrojtësin

54 milionë euro ofrohen për mbrojtësin

Stërling me synime të qarta, tregon pse la Liverpulin për Sitin

Në vitin 2015 Rahem Stërling la Liverpu;in për t’u transferuar në “Etihad Stadium” për llogari të…

Sëmundja e largoi nga futbolli, Siti emëron shqiptarin në strukturën e klubit

Mançester Siti do të ketë edhe një shqiptar në stafin e zbuluesve të talenteve. Sinan Bytyqi…

Largohet “Magjistari”, Guardiola ngre në qiell spanjollin

David Silva pas një viti do të mbyllë një epokë. Spanjolli do të ndahet nga Siti…

Muriç mbetet te Siti? Ky veprim flet shumë

Zak Stefën është lojtari më i ri që do të zbarkojë në “Etihad Stadium”. Marrëveshja e…

Levandovski: Do ishte super nëse ky lojtar vjen!

Largimi i Roben dhe Riberi ka bërë që Bajern të kërkojë të sjellë dy sulmues po…

Siti nis me rinovime, blindon shtyllën e mbrojtjes

Mançester Siti ka menduar të blindojë një prej yjeve të tij përpara se të bëjë blerjen…

E shiti verën e kaluar, Guardiola ndërron mendje për spanjollin

Mançester Sitiduhet të bëjë më shumë në zbulimin e talenteve të akademisë. Xhejdon Sanço u shit…

Ndombele çmend Evropën, një ankand gjigant ka nisur

Musa Dembele u largua nga në merkaton e dimrit drejt Kinës dhe Totenhemit i duhet një…

Guardiola nuk e do, tri klube “big” në sulm për lojtarin i Sitit

Nikolas Otamnedi nuk e ka vendin të sigurt në “Etihad Stadium”. Mbrojtësi argjentinas nuk ka fituar…

Guardiola: Këtu tifozët kanë diçka speciale, në Spanjë e kundërta

Pep Guardiola është në vitin e tretë te Siti, ku ka gjetur qetësinë e munguar. Spanjolli…

Telenovela De Ligt pranë fundit, ja finalja e saj

De Ligt është e sigurtë që do të largohet nga Ajaksi këtë verë, por është shndërruar…

Largohet një rezervë, Guardiola një thes me para për yllin portugez

Danilo është shumë pranë largimit nga Mançester Siti. Braziliani nuk ka arritur ta gjejë veten te…

Ylli i Sitit nuk pranon rinovimin, por as largimin

Të mos pranosh rinovimin e kontratës dhe të presësh përfundimin e saj. Kjo do të jetë…

Siti mund të dënohet, reagon ashpër sheiku arab

Mançester Siti përfundoi një sezon mjaft pozitiv. Guardiola me djemtë e tij arritën të bënin të…

Konsiderohet “Kaka’ i ri”, në Angli çmenden pas 19-vjeçarit

Mançester Junajtid, Ulvs dhe Siti janë gati të bëjnë çmenduri për Zhoao Feliks. Sulmuesi i Benfikës…

Bavarezë buzëqeshni, Uli Hënes konfirmon operacionin e bujshëm!

Largimi i dy legjendave si Arjen Roben dhe Frenk Riberi e detyron Bajernin të prishë “traditën”…

Shkëmbim “yjesh”, Atletiko dhe Siti pregatisin lëvizjen e bujshme

Gabriel Zhezus është treguar efikas me Mançester Sitin sa e ka thirrur detyra. Megjithatë 22-vjeçari ka…

Gjendet pasardhësi i Kompani, Siti pranë akordit me “fiksimin” e Murinjos

Mançester Siti është në kërkim të një qendërmbrojtësi. Largimi i Vinset Kompani, i cili firmosi për…

Ankandi për Grizman, Guardiola shprehet haptazi!

Antuan Grizman e pret një verë “përvëluese”. Pas njoftimit se do të lërë Atletikon, sulmuesi lakohet…

“Mbreti” i kampionateve, Guardiola vlerësohet me çmimin e madh

Pep Guardiola është trajneri i vitit në Premier Ligë. Spanjolli kurorëzoi me sukses një kampionat mjaft…

VIDEO | Lojtarët e Sitit “tallen” me Salah dhe tifozët e Liverpulit

Mançester Siti arriti të fitonte titullin kampion në Angli vetëm në ndeshjen e fundit. Fitorja me…

Reagon Siti: Njerëz të ndryshëm synojnë të dëmtojnë imazhin tonë

Gjatë ditës së djeshme doli lajmi se Mançester Siti mund të përjashtohet nga Champions Liga për…

Guardiola merr dhuratën e titullit, pranë akordit me një juventin

Pep Guardiola festoi të dielën titullin e dytë rresht me Mançester Sitin

Interesimi i Interit, Gyndogan zbulon prioritetin e tij

Ilkai Gyndogan është një nga objektivat e Interit për repartin e mesit të fushës. Gjermanit i…

VIDEO | Siti surprizohet nga fansi më i zjarrtë, mini koncert në dhomat e zhveshjes

Noel dhe Liam Galager janë të njohur për themelimin e grupit të njohur “Oasis”, por jo…

VIDEO | Mallkimi i kuq vazhdon, Siti fiton titullin me përmbysje

Tifozët e Liverpulit filluan të besonin se mrekullia mund të ndodhte pas avantazhit të Brajtonit, por…

Ju tregoj si Siti u bë klub i madh, rinovimin e Kompani e flasim me… birra përpara!

Mançester Siti vuajti shumë për të fituar kundër “dhelprave” të Leisterit në shtëpi. Një gol i…

“Të gjithë po më ulërinin që të mos gjuaja…”, Kompani rrëfen golin-titull!

Leister Siti zhvilloi një ndeshje shumë të fortë dhe i rezistoi për 70 minuta ekipit të…

Ëndërrohet një mesfushë magjike, Visel Kobe në sulm për fantazistin e Sitit!

Visel Kobe ka në përbërje emra si Andres Iniesta, David Vija dhe Lukas Podolski, por klubi…

VIDEO | Barcelona “hutoi” edhe lojtarin e Sitit, feston dhe ofendon Liverpulin!

Në sfidën e një nate më parë mes Barcelonës dhe Liverpulit, i pranishëm në “Camp Nou”…

Benfika një “fabrikë” talentesh, mesfushori i do të gjithë te Siti

Bernardo Silva po bën një sezon të mrekullueshëm me Mançester Sitin. Portugezi është kthyer në një…

VIDEO | Siti me një dorë te titulli, Aguero “shemb” Bërnlejn

Tifozët e Liverpulit do të kenë shpresuar shumë, aq më tepër kur pjesa e parë midis…

Pëlqehen dy lojtarë të Guardiolës, Interi hedh hapin e parë

Interi është shumë pranë kualifikimit në Champions Ligë. Diçka e tillë do të thotë rritje e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online