VIDEO | Episodi qesharak, rojet e sigurisë i vërsulen lojtarit të Mançester Sitit

0

Një episod mjaft qesharak ka ndodhur në përfundimit të takimit midis Mançester Sitit dhe Liverpulit. Djemtë e Pep Guardiolës fituan me rezultatin 2 – 1 dhe të pranishmit në stadiumin “Etihad” shpërthyen në festë.

Por, më i gëzuari nga të gjithë ishte mbrojtësi i majtë Benzhamin Mendi. Francezi është i dëmtuar prej më shumë se një muaji dhe po e shikonte ndeshjen nga stolat pranë stolit të rezervave. Menjëherë pas vërshëllimës së kryesorit, Mendi u nis me vrap për të përqafuar kolegët e tij.

 

Por, dy nga rojet e sigurisë së Sitit e ngatërruan për një tifoz të thjeshtë që kishte zbritur në fushë dhe iu vërsulën për ta kapur. Në momentin që e kuptojnë se bëhet fjalë për Mendin, ata vazhdojnë të vrapojnë drejt arbitrave me shpresë së “gafa”e  tyre nuk do vihej re, por video e këtij episodi po bën xhiron e botës.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.