Browsing Tag

Luftetari

Afrime te Luftëtari, rikthehet një sulmues

Luftëtari ka nisur prej disa ditësh përgatitjet për sezoni e ri. Trajneri i ri i bluzinjve, Klevis Dalipi, po stërvit një pjesë të pakët të lojtarëve që kanë mbetur nga grupi i sezonit të kaluar, ndërsa pjesa tjetër e futbollistëve ndodhen…

Kastrioti ngre zërin: Superiorja na takon neve!

Futbolli shqiptar ndodhet në një udhëkryq interesant. Luftëtari dhe Flamurtari duhet të shlyejnë brenda afatit borxhet e shumta për të siguruar pjesëmarrjen në Kategorinë Superiore për sezonin e ardhshëm, ndërsa vendimi i “CAS” për…

Luftëtari ndryshon mendje, shtyhet grumbullimi

Një javë më parë klubi i Luftëtarit njoftoi se grumbullimi i parë i skuadrës do të zhvillohej më me datë 15 korrik. Megjithatë, nuk ka ndodhur kështu. Lojtarët e skuadrës gjirokastrite duhet të presin edhe disa ditë pasi në drejtim të tyre…

Luftëtari gjen sulmuesin, armiku i Tavos drejt stolit

Klubi i Luftëtarit i ka dhënë fund periudhës së pushimeve. Me anë të një njoftimi të bërë në rrjetet sociale është bërë e ditur se skuadra gjirokastrite do të fillojë grumbullimin më datë 15 korrik. Në njoftim klubi ka zbuluar dhe…

Olaitan në Qipro? Në Greqi konsiderohet i Luftëtarit

Luftëtari ende nuk ka zyrtarizuar asnjë afrim, por në Greqi raportojnë se sulmuesi Majkëll Olaitan do të jetë pjesë e bluzinjve sezonin e ardhshëm. Sulmuesi nigerian, i cili ka provuar edhe të fitojë titullin kampion me Olimpiakosin, ka një…

Tirana nuk ndalet, akord me bomberin e Superiores

Përforcimet s’kanë të ndalur te Tirana. Pas firmave me treshen e Flamurtarit, Batha, Kale, Torasa, bardheblutë synojnë të përforcojnë repartin e sulmit me një emër të njohur të kampionatit shqiptar. Teksa bisedimet me Majkëll Ngo janë…

Boshatiset Luftëtari, një titullar zyrtarizohet në Gjermani

Luftëtari vazhdon të boshatiset. Deri më tani janë larguar shumica e lojtarëve të mbrojtjes, madje edhe janë sistemuar në ekipe të tjera. Oltion Rapa dhe Xhekson kanë zgjedhur Gjilanin, kurse Rustem Hoxha është rikthyer te Teuta. Mbrojtësi…

Mezani “bastis” Luftëtarin, vjen firma e radhës

Gjilani ka bërë një tjetër përforcim. Pas brazilianit Xhekson dhe portierit Shkëlzen Rucci, këtë herë ka nënshkruar me skuadrën e drejtuar nga Gentian Mezani edhe mbrojtësi Oltion Rapa. “Xholi” i bluzinjve u largua nga Luftëtari si lojtar i…

Luftëtari “humb pjesët”, largohet edhe një

Luftëtari humbet një tjetër titullar, lojtar “xhol” për çdo trajner që stërviti bluzinjtë në këto katër vite. Oltion Rapa, lojtari polivalent i gjirokastriteve, ka deklaruar sot mbylljen e bashkëpunimin me Luftëtarin dhe kjo ndodh pas katër…

Ruçi merr lejekalimin, vërshojnë ofertat për portierin

Shkëlzen Ruçi është gati të nisë një aventurë të re. Ditë më parë portieri nga Elbasani u përshëndet me gjirokastritët, të cilët më pas zyrtarizuan ndërprerjen e bashkëpunimit. Së fundmi "gardiani" ka tërhequr edhe lejekalimin dhe tashmë…

Luftëtari njeh vetëm largime, zyrtarizohet i radhës

Luftëtari njeh vetëm largime. Klubi gjirokastrit deri më tani kishte njoftuar mbylljen e bashkëpunimit me lojtarë si Shkëlzen Ruçi, Rustem Hoxha dhe Albano Aleksi. DItën e sotme është zyrtarizuar një tjetër largim dhe është mbrojtësi…

Operacion “blic” i Teutës, sërish pazar në Gjirokastër

Teuta nuk ka qëndruar duarkryq gjatë kësaj periudhe, pasi ka punuar të përforcohet në ato pozicione ku skuadra ka më së shumti nevojë. Deri më tani janë zyrtarizuar vetëm dy lëvizje në dalje, Erlis Frashëri dhe Latif Amadu. Ndërkohë në…

Periudhë zyrtarizimesh, Luftëtari konfirmon edhe një largim

Para pak ditësh i përshëndeti lojtarët përmes një postimi në rrjetet sociale, ndërkohë sot vetë klubi i Luftëtarit ka dalë me njoftim: Rustem Hoxha e mbyll me bluzinjtë. Mbrojtësit durrsak i ka përfunduar kontrata dhe tashmë është lojtar i…

Jo vetëm Aleksi, tjetër largim nga skuadra e Luftëtarit

Albano Aleksi dhe klubi i Luftëtarit mbyllën dje zyrtarisht bashkëpunimin mes tyre, pas tre sezonesh. Sot, klubi gjirokastrit zyrtarizoi dhe largimin e portierit Shkëlzen Ruçi, të cilit i skadoi kontrata. Në faqen e tyre në Instagram, klubi…

Eksod te Luftëtari, një titullar deklaron largimin

Janë të shumtë lojtarët të cilëve u mbarojnë kontratat te Luftëtari. Albano Aleksi e ka mbyllur me gjirokstritët, ashtu si portieri Shkëlzen Ruçi. Në Gjirokastër po synojnë të bindin brazilian Xhekson, por shanset janë të pakta mbrojtësi…

Ditë debutuesish, formacionet në Gjirokastër e Kamzë

Luftëtari-Partizani dhe Kukësi-Kastrioti luhen prej orës 16:00, ndërkohë që ka disa debutues te kampionët nga kryeqyteti. Lëvizje edhe te gjirokastritët, ashtu sikurse edhe te Kukësi. Kastrioti nga ana tjetër ka përzgjedhur me të mirët për…

Merkato te Luftëtari? Bylisi zyrtarizon lëvizjen e parë

Bylisi po mendon për sezonin e ri dhe për këtë drejtuesit po tentojnë të bëjnë disa përforcime. Ballshiotët duan që të mos bien sërish në të Parën dhe për këtë presidenti Besnik Kapllanaj do të veprojë dhe të vërë në dispozicion të…

Shehi zgjidh dilemat, Mihajloviç revolucion te Luftëtari

Skënderbeu e Luftëtari përballen mes tyre dhe mungesat janë të shumta në të dyja kampet. Shumë lojtarë të dëmtuar dhe trajnerët Orges Shehi dhe Jovan Mihajloviç janë munduar të bëjnë zgjedhjet më të mira. Korçarët luajnë në sulm me Bregun,…

Ankth dhe festë titulli, Superiore plot enigma

Shumë ankth, sidomos te tifozët e Tiranës. Ndryshe nga rivalët e tyre, që sot çojnë kupën në qiell në shtëpinë e tyre në “Selman Stërmasi”, të dashuruarit pas ngjyrave bardheblu do i kenë sytë nga Laçi. Një pjesë e tyre do jenë krah ekipit…

Shehi: Sezon pozitiv, vendimi i “CAS” më i rëndësishmi

Skënderbeun do pret ditën e nesërme Luftëtarin për të përfundimisht "ulur perden" e këtij sezoni. Trajneri i skuadrës korçare, Orges Shehi, foli para medieve në lidhje me këtë takim, ku u shpreh se sezoni që po mbyllet ishte pozitiv për të…

Zyrtare: Protesta shtyn Superioren, merret vendimi

Kanë mbetur edhe dy javë kampionat në Kategorinë Superiore dhe ndeshjet e ardhshme janë me të vërtetë interesante, sigurisht për Europën dhe mbijetesën. Të gjitha takimet ishin programuar të zhvillohen të shtunën, por plani ka ndryshuar.…

Shpëtimi i Luftëtarit, Nora: Sa net pa gjumë, por ia vlejti!

Luftëtari matematikisht i shpëtoi rënies nga Superiorja, pasi Tirana e Kastrioti ndanë nga një pikë një ditë më parë dhe me tre pikët e marra në tavolinë me Kamzën. Diferenca me krutanët shkon në shtatë pikë kur kanë mbetur edhe dy javë…

Sezoni aktual dhe e ardhmja, Fili sqaron gjithçka

Realdo Fili ka qenë një ndër lojtarët kyç të Luftëtarit gjatë pjesës së dytë të sezonit. Një eksperiencë aspak e këndshme te Skënderbeu solli që sulmuesi fierak të zbarkonte në Gjirokastër gjatë janarit, lëvizje kjo që rezultoi e goditur…