Partizani dhe Kukësi u ndanë në barazim 1-1. Edhe pse kjo ndeshje ishte shumë më e rëndësishme për verilindorët, nuk ia dolën që të marrin tri pikët dhe të siguronin përfundimisht vendin e dytë në kampionat. Të besuarit e Gjokës kaluan të parët në avantazh, që në fillimin e pjesës së dytë.

Rexhinaldo shënon një gol kryevepër me kokë, duke shtangur portierin Hoxha. Më pas, Kukësi tentoi disa herë golin e dytë, por në rastin më të pastër, Kordeiro u ndal nga shtylla. Partizani qëndroi në lojë përgjatë gjithë takimin dhe vetëm në minutën e 84’, arritën të barazonin. I futur në lojë në pjesën e dytë, shkodrani Çinari ndëshkoi Kukësin, duke vendosur rezultatin final të sfidës, 1-1.

Ndërsa në sfidën tjetër në Korçë mes Skënderbeut dhe Luftëtarit, “Ujqërit e Dëborës” fituan pa shumë probleme. Një dopietë e kroatit Pervan mjaftoi që të besuarit e Orges Shehit të marrin tri pikët, përballë një Luftëtari me shumë mungesa.

EPISODET –

90+’ – Mbyllen sfidat në Tiranë dhe në Korçë. Skënderbeu mposht pastër 2-0 Luftëtarin, ndërsa mes Partizanit e Kukësit nuk ka fitues, me dy skuadrat që u ndanë në barazim 1-1.

84’ – Goool Partizani, shënon Çinari. Shkodrani, i futur në fushë në minutën e 62-të, barazon për “Demat”, duke çuar shifrat në 1-1 dhe duke treguar dhe njëherë tjetër formën e mirë që po kalon

60’ – Kordeiro ka pak hapësirë në krahun e djathtë të sulmit, por nuk heziton të godasë me të djathtën e tij, duke u ndalur vetëm nga shtylla. Kukësi pranë golit të dytë

50’ – Gol edhe në Korçë, shënon sërish Pervan. Sulmuesi kroat gjen golin e dytë personal në takimin kundër Luftëarit, duke dyfishuar avantazhin për korçarët.

47’ – Gool Kukësi, shënon Rexhinaldo. Uilliam Kordeiro kroson bukur nga krahu i djathtë dhe Rexhinaldo shëno një supergol me kokë, duke lënë në vend portierin Hoxha. 0-1 për miqtë

45’- Mbyllet pjesa e parë dhe në Korçë. Skënderbeu e sheh veten në avantazh përballë Luftëtarit falë një goli të kroatit Pervan në minutën e 26-të.

45’ – Mbyllet pjesa e parë në “Selman Stermasi”. Si Partizani, ashtu dhe Kukësi, ngacmuan shumë pak portat kundërshtare dhe rastet e pastra munguan.

9’ – Rama dhe Rrumbullaku kombinojnë mirë nga e majta, me mbrojtësin që arrin të krosojë në qendër. Topi po shkonte në këmbët e Rexhinaldos me portën e boshatisur, por ndërhyn Atanda, duke bërë heroin

1’ – Fillojnë të dy takimet, skuadrat zbresin në fushën e lojës