Browsing Tag

Leeds United

E kryer: Pas Ndombele, Totenhemi siguron talentin e radhës

Totenhem më në fund ka filluar të lëvizë në merkato. “Spurs” janë në thatësirë që nga janari i vitit 2018. Londinezët janë shumë afër blerjes së Tangui Ndombele. Akoma pa u zyrtarizuar francezi, një tjetër talent është gati të zbresë në…

Tre vite spektator, portieri i Realit transferohet tek El Loco

Reali i Madridit e hapi merkaton e janarit me zyrtarizimin e blerjes së Brahim Diaz nga Mançester Siti, ndërkohë në dalje ende nuk ishte larguar asnjë lojtar, të paktën deri ditën e sotme, pasi tashmë është zyrtarizuar dhe largimi i parë.…

Sulmuesi Ekuban bind, gati të hapet “thesi” për ganezin

Kaleb Ekuban po bën paraqitje shumë të mira në Turqi me fanellën e Trabzonsporit, aty ku është i huazuar nga skuadra angleze e Lids Junajtid. Ish-sulmuesi i Partizanit është një nga lojtarët më të mirë që ka luajtur në Superiore dhe…

Ekubanin e marrin si shembull, por sa shumë kushton!

Kaleb Ekuban është kryefjala e momentit në Turqi, teksa po shfaq një formë me të vërtetë fantastike. Ish-lojtari i Partizanit, i cili shkëlqeu për një sezon me fanellën e kuqe, duke shënuar plot 17 gola, po shijon momentin e tij të mirë me…