VIDEO | Shtanget Bielsa, nuk i bën punë as “spiunimi” dhe as Alioski

Dita e sotme ishte e mbushur me ndeshje dhe një nga ta ishte dhe kryendeshja e “Championship” mes Stouk Sitit dhe Lids Junajtid. Mes shumë polemikash, trajneri Marselo Bielsa dhe lojtarët e Lidsit ishin shumë të nervozuar përgjatë gjithë takimit.

Si pasojë, ndeshja nisi jo mirë për ta dhe Stou shfrytëzoi këtë mundësi për ta fituar ndeshjen. Golat nga Klukas dhe Xho Alen i dhanë avantazhin e dyfishtë të kuqve. Aliovski shënoi golin e vetëm për Lids dhe ndeshja u mbyll me rezultatin 2-1.

https://twitter.com/LUFC_Goals/status/1086668322622431233

Bielsa është kritikuar shumë gjatë kësaj periudhë për metodat e tij të punës dhe shumë e quajnë një “spiun”. Duket se metodat e teknikut argjentinas dhe sulmuesi me origjinë shqiptare Alioski nuk mjaftuan për strategun.

Stouk Siti – Lids Junajtid  2-1
Shënues: Klukas 49’, Alen 87’ / Alioski 90+2’

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online