VIDEO| Gol i çmendur, në Angli nuk dinë të shënojnë në mënyrë normale

Mbrëmjen e kaluar në futbollin anglez të katëgorisë së dytë për nga rëndësia, pra në “Championship”, u luajt dueli Shefilld Uednesdej – Lids Junajtid. Një sfidë mjaft e luftuar, pasi dhe skuadrat i ndajnë vetëm 4 pikë në renditje.

Ndeshja u mbyll në paqe. Barazimi 1-1 u dhuroi nga një pikë skuadrave, ku si fillim ishin vendasit që morën avantazhin në minutën e 45-të. Ishte pikërisht një gol i Adam Riç, i cili çoi peshë tifozët e Shefilld. Sulmuesi anësor shënoi një gol që zor se mund të harrohet. Një koordinim perfekt i anglezit, ku me një volej shënoi nga thuajse 25 metra, për më tepër në pozicion të prirët me portën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online