Turi i dytë i Kupës, Tirana-Vllaznia kryendeshja

0

Ashtu si pritej, gjithë ekipet e Superiores (edhe Kamza nesër nuk do gabojë) janë kualifikuar për në turin e dytë të Kupës së Shqipërisë, çka konfirmon se turi i parë nuk ka asnjë vlerë, për sa kohë ka një surprizë në 5 vjet.

Edhe turi i dytë nuk është se ofron ndonjë ndeshje realisht të madhe, me përjashtim të një sfide historike, sepse Tirana do të përballet me Vllazninë, në një sfidë që i ka të gjitha brenda: rivalitetin historik, trofetë e traditën, synimet për trofeun dhe si për “piper”, përballja e fundit mes tyre ishte edhe e fundit e kampionatit të shkuar, që dekretoi rënien e Tiranës nga kategoria, për herë të parë në historinë e vet.

Në çiftet e tjera nuk ka ndonjë gjë të madhe për të veçuar, sepse realisht Skënderbeu, Partizani e Flamurtari janë dukshëm superiorë, ndërsa interesante do jetë vetëm Kamza-Teuta, gjithnjë nëse dy skuadrat e marrin seriozisht kupën.

TURI I DYTË

18.10.2017-01.11.2017

GRUPI A

Erzeni-Kukësi

Besëlidhja-Skënderbeu

Kamza/Iliria-Teuta

Tirana-Vllaznia

GRUPI B

Pogradeci-Partizani

Bylis-Luftëtari

Lushnja-Laçi

Turbina-Flamurtari

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.