Goleada dhe asnjë suprizë, njihuni me rezultatet në Kupën e Shqipërisë

0

Kupa e Shqipërisë vijon rrugëtimin dhe janë mbyllur ndeshjet e turit të parë. Në turin e dytë kanë siguruar kalimin Partizani dhe Tirana një ditë më parë, kurse sot e zyrtarizuan pjesa tjetër e ekipieve. Skënderbeu kryesues i kampionatit bëri detyrën kundër Veleçikut, ashtu sikurse Luftetari dhe Kastrioti.

Kamza kalon tutje pas barazimit 2-2 me Besën, ndërkohe edhe Besëlidhja e Egnatia janë kualifikuar. Bën tutje Vllaznia, që në funf mposhti Burrelin me rezultatin 1-0.

Laçi dhe Kukësi kanë kaluar nturin e dytë me goleada, ashtu si Tirana një ditë më parë.Teuta mundi edhe në ndeshjen e dytë Turbinën, kurse Flamurtari sërish vetëm në shtesë i shënoi Shkumbinit. Bylisi në grupin B përmbysi Tomorin, duke fituar 4-1. Kualifikohet edhe Apolonia, që mposhti edhe në ndeshjen e dytë Pogradecin.

KUPA E SHQIPËRISË – TURI I PARË

Grupi A
Skënderbeu-Veleçiku 4-0 (4-0)
Shënues: Saliou 2′, Hoxhaj 19′, Ziko 69′. Fili 85′
Luftëtari- Vora 1-0 (4-0)
Shënues:
Dunga 52′
*Partizani-Tërbuni 4-0 (1-0)
Kamza-Besa 2-2 (2-0)
Shënues: Fejzaj 61′, Peçi 74’/ Deliu 32′, Cara 86′
Vllaznia- Burreli 1-0 (1-1)
Shënues: Zogaj 90′
Kastrioti- Korabi 1-0  (1-1)
Shënues: H. Harku 27′
Egnatia- Dinamo 0-0 (1-0)
Erzeni-Besëlidhja 1-3
Shënues: Gjoka 30’/ Lambert 6′, Kamara 35′, Miloti 79′

Grupi B
Kukësi-Oriku 4-1 (2-1)
Shënues: Harba 5′, Shpehar 39′, 57′, 74′ / Kongjoni 80′
*Laçi-Naftëtari 9-0 (5-0)
Flamurtari-Shkumbini 1-0 (1-0)
Shënues:
Musta 93′
Teuta-Turbina 4-2 (3-0)
Shënues: Shkalla 6′, Traore 13′, Peqini 62′, Vila 90′ / Shkreta 4′, Hasa 23′
Lushnja-Shënkolli 2-2 (2-1)
Shënues: Zhuka 63′, Xhafa 84′ / David 10′ Përgjini 64′
*Tirana-Iliria 4-0 (4-1)
Bylisi-Tomori 4-1 (1-2)
Shënues: Ntepe 5′, Anthoni 34′, Kofi 39′, Ofej 90′ / Mujkiç 85′ (pen.)
Apolonia-Pogradeci 3-2 (1-0)
Shënues: Gjata 46′, 66′, Hysenshahaj 88′ / Liçkollari 11′, Hidri 54′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.