Browsing Tag

Junajtid

Mesfushori i Junajtid nuk largohet, zyrtarizohet rinovimi

Mançester Junajtid është në periudhë revolucioni dhe trajneri Ole Gunar Solskjaer i ka ndarë lojtarët që do të mbajë në skuadër dhe ata që do të largojë. Pas shumë largimeve, si Anderr Herrera, Valencia e disa të tjerë, sot është…

Sezoni për t’u harruar i De Geas, edhe Karius më mirë

David De Gea është në qendër të vëmendjes së mediave britanike, jo vetëm për kontratën e tij që skadon këtë verë dhe rinovimi po mungon, por dhe për ndeshjet shumë të dobëta që ka bërë. Portieri spanjoll ka bërë shumë gabime këtë sezon, që…

VIDEO: Junajtid për turp, Evertoni i jep katër shuplaka!

Mançester Junajtid me shumë gjasa duhet të mjaftohet me “Europa League” sezonin e ardhshëm, pasi humbja e turpshme 4-0 kundër Evertoni e largon edhe më shumë me katër vendet e para në Premier League. Që kur Ole Gunar Solskjaer nënshkroi…

VIDEO | Një intervistë shumë origjinale nga Pogba

Mesfushori i Mançester Junajtid, Pol Pogba duket i “rilindur” që pas largimit të Zhoze Murinjos nga kreu i pankinës dhe ka marrë rolin e liderit te “Djajtë e kuq”. Mesfushori francez ka shënuar 4 gola dhe ka qenë ndër më të mirët në 5…

Murinjo dorëzohet: Edhe vendi i katërt është arritje

Ndeshja në “Anfield” konfirmoi sërish se diferencat midis Mançester Junajtid dhe Livepulit kanë kapur nivele të frikshme. Në daljen për shtyp pas përfundimit të takimit, Zhoze Murinjo e pranoi se kualiteti i skuadrës së Klop është shumë i…

60 milionë euro në kosh, dështimi i Junajtid drejt largimit

Mesfushori brazilian Fred ishte blerja rekord e Mançester Junajtid në merkaton e verës. Për 25-vjeçarin u derdhën plot 60 milionë euro në arkat e ukrainasve të Shaktar Donetsk. Më shumë se pesë muaj kanë kaluar që nga ardhja e tij në Angli…

Debat i ashpër mes Murinjos e Pogbas, e zbulon një “spiun”

Mançester Junajtid po kalon një ecuri shumë të dobët në kampionatin  anglez. “Djajtë e kuq” nuk shkuan më shumë se një barazim me shifra 2 – 2 në transfertën kundër Sauthemptonit. Objektivi titull u harrua thuajse dy muaj më parë, ndërsa…

Ngecën në trafik, UEFA gjobit Mançester Junajtid

Ndeshja midis Mançester Junajtid dhe Valencias e zhvilluar më datë dy tetor, pati një fillim të pazakontë. Drejtuesit e klubit anglez i kërkuan zyrtarëve të UEFA-s shtyrjen e takimit me 15-minuta për shkak se autobusi që transportoi…

Dështimi i vitit te Junajtid, sulmuesi kërkon largimin

Kryefjala e merkatos së janarit të kaluar në Angli ishte transferimi i Aleksis Sançez nga Arsenali te Mançester Junajtid. Sulmuesi kilian kishte vetëm 6 muaj të mbetur në kontratë dhe “topçinjtë” pranuan ta shkëmbenin me armenin Henrik…

Fillojnë bisedimet, Junajtid kontakton Alegrin

Situata te Mançester Junajtid nuk është aspak e qetë. Drejtuesit e klubit po mendojnë për më të keqen dhe janë duke parë se kush mund ta zëvendësojë portugezin në stolin e “djajve të kuq”. Sajti i njohur italian “calciomercato”, ka…

Marsial bën lëmsh Junajtid, klubi i del kundër Murinjos

Antoni Marsial është bërë “molla e sherrit” te klubi i Mançester Junajtid. Media franceze “RMC Sport” ka zbuluar se sulmuesi francez është shkaku kryesor i grindjes midis trajnerit Zhoze Murinjo dhe administratorit të Mançester Junajtid, Ed…

E konfirmon Murinjo, Junajtid “blindon” De Gean

Gjatë viteve të fundit, David De Gea, ka qenë disa herë afër largimit nga “Djajtë e Kuq”. Gardiani ka pasur gjithmonë dëshirë të kthehet në atdhe, dhe farë mirë mund t’ia kishte dalë, po të mos ishte për një minutë vonesë në sistemin e…

Ajaksi del kundër rrymës, bën merkato te Junajtid

Klubet holandeze janë prej dekadash një nga tregjet e preferuara të skuadrave angleze. Në 10 vitet e fundit nga eredivisie në Premier kanë kaluar 47 lojtarë. Por, klubi i Ajaksit po mendon të bëjë të kundërtën. Kryeqytetasit kanë blerë…

Junajtid ndjek Mahrezin, e do si “fishek të fundit”

Kjo është disi e papritur. Mançester Junajtid raportohet se është duke punuar fort që të realizojë blerjen e Riad Mahrezit nga Leister Siti. “Djajtë e kuq” duan me çdo kusht një lojtar krahu me eksperiencë dhe, meqë Perishiç nuk mund të…

Junajtid ofron 105 mln euro për Geret Bejlin

“Daily Star” ka raportuar një lajm të bujshëm për merkaton. Sipas së përditshmes britanike, Mançester Junajtid është shumë i interesuar për mesfushorin anësor të Real Madritit, Geret Bejl. Madje, duket se “Djajtë e kuq” kanë bërë një…

Afron Premier Liga, bastet po shkojnë për Junajtidin

Premier Liga është tek dera. Pas më shumë se dy muajsh pushim, 20 klubet e kampionatit anglez janë gati të ndezin “motorët”.  Natyrisht, nuk mund të jenë jashtë loje dhe kompanitë më të mëdha të bateve, që kanë nisur të përvijojnë ekipet…

Murinjo: Realit iu luta të largohem

Trajneri portugez ka rrëfyer ndryshimet mes të drejtuarit në Spanjë dhe në Angli dhe diferencën mes Realit dhe të tjerëve Vitet e kaluara tek Reali i Madridit kanë qenë shumë intensive për trajnerin aktual të Mançester Junajtidit, Zhoze…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online