Browsing Tag

IPKO SUPERLIGA

Gjilani sytë në Superiore, zbulohet një objektiv i Mezanit

Gjilani para pak ditësh ka nënshkruar me mbrojtësin Erlis Frashëri, ndërkohë që trajneri Gentian Mezazni kërkon të afrojë në skuadrën e tij edhe të tjerë futbollistë nga Superiore. SportEkspres.com mëson se një objektiv tjetër i gjilanasve…

Mustafa te Bylisi? Klubi: Nuk kemi asnjë kontakt

Dose Kofi është i pari largim nga Bylisi, ndërkohë që ende nuk ka bërë asnjë afrim. Një ditë më parë u raportua nga mediat në Kosovë se është arritur akordi me mesfushorin Ilir Mustafa. Lojtari në fjalë ka dalë i lirë nga Liria e Prizrenit,…

Llapi e bind, firmos ish-mbrojtësi i Lushnjës

Bruno Arrabal zgjodhi Kosovën për të vazhduar karrierën dhe konkretisht klubin e Llapit. Mesfushori braziliani pranoi ofertën, ndërkohë që klubi nga Podujeva vijon me punën në merkato dhe së fundmi ka ardhur edhe një rinovim i rëndësishëm.…

Nika&Co. e mbyllin me Gjilanin, gjithçka është zyrtare

Gjilani ka vendosur ta ndërtojë ekipin nga fillimi, pasi një pjesë e mirë e titullarëve janë larguar pas përfundimit të kontratave. Ditën e sotme klubi që garon në IPKO Superliga e Kosovës ka dalë me një njoftim ku bën me dije se nuk do të…

Firmos Bruno Arrabal, befason me skuadrën e re

Bruno Arrabal u largua drejt Brazilit pas përjashtimit të Kamzës, por do të mbetet në trojet tona. Mesfushori ka në shkruar me skuadrën e Llapit në IPKO Superliga e Kosovës dhe klubi nga Podujeva i gëzohet kësaj lëvizjeje në merkato.…

Heroi i titullit në Kosovë “prangoset” nga kampionët

Merkato e Feronikelit ka nisur dhe klubi nga Drenasi ka bërë me dije se pjesë e tyre do të mbetet edhe për dy sezone Yll Hoxha. Anësori i djathtë, i cili në Kosovë po aktivizohet në mbrojtje, ka qenë sot në zyrat e klubit dhe ka firmosur…

Kukësi sfidon Dritën, tenton “yllin” e Llapit

Është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato dhe në janar për të pati shumë oferta, por në fund u pa e udhës të vazhdonte të qëndronte te Llapi. Kuptohet që bëhet fjalë për Festim Alidemën, sulmuesin anësor që luan mirë me të dyja këmbët…

KEK-u për ‘Guinness’, edhe më dobët se Laçi famëkeq

Feronikeli u shpall kampion në Kosovë, ndërkohë që KEK-u ishte skuadra e parë që matematikisht kishte rënë nga kategoria. Diçka e tillë për ta ka ndodhur me një rekord negativ. Në 33 ndeshje të kampionatit, kjo skuadër nuk mori më shumë se…

Zbulohet pasuesi i Belicës, Partizani tenton një dardan

Partizani po mendon të afrojë një qendërmbrojtës, pasi gjasat janë që Egzon Belica të mos rinovojë kontratën. Një ofertë nga Turqi e ka tunduar atë, ndërkohë që në kampin e kuq kanë nisur të lëvizin për të gjetur një tjetër lojtar për…

IPKO Superliga: Gjilani ende gjallë, Ferizaj shkatërron KEK-un

Janë luajtur sot dy ndeshje të vlefshme për javën e 32-të në kampionatin kosovar të futbollit, IPKO Superliga. Ferizaj luajti në transfertë përballë KEK-ut, që renditet në vend të fundit me vetëm 1 pikë. Kjo sfidë u mbyll me fitoren e miqve…

Zërat për largimin e Mezanit, Gjilan sqaron gjithçka!

Kohët e fundit është spekuluar shumë për sa i përket një largimi të mundshëm të Gentian Mezanit nga drejtimi i Gjilanit. Mediat kishin raportuar se në fundin e sezonit, trajneri vlonjat do të largohej nga klubi gjilanas. Lidhur me këto…

Flamurtari lë “zonën e ftohtë”, përmbys KEK-un

Flamurtari ka bërë detyrën kundër KEK-ut të vendit të fundit, por nuk ka qenë aq e lehtë sa pritej. Gjithçka u mbyll me fitoren 2-1 të skuadrës nga Prishtina, triumf që erdhi me përmbysje. Kur ishin luajtur thuajse rreth gjysmë ore lojë,…

Zyrtare, lojtari i Tomorit transferohet në Kosovë

Futbollisti Armin Mujkiç ka nënshkruar me skuadrën e Llapit. Ish-futbollisti i Tomorit në Kategorinë e Parë ka zgjedhur ekipin nga IPKO Superliga për të vazhduar karrierën e tij. Zyrtarizimin e tij e bëri vetë klubi i Llapit, që me anë të…

Hoti shkëlqen me dopietë, Trepça siguron tri pikët

Trepca 89’ ka mposhtur skuadrën e Ballkanit me rezultatin  2 – 0. Ekipi nga Mitrovica merr tri pikë të çmuara që e largojnë nga zona e ftohtë, kur kanë mbetur edhe gjashtë javë kampionat. Protagonisti i takimit ishte 22-vjeçari Ëngjëll…

Feronikeli marshon, vendos një autogol në sekondat e fundit

Kryesuesit e IPKO Superligës, Feronikeli priti sot skuadrën e Ballkanit, sfidë e vlefshme për javën e 25-të. Edhe pse vendasit shiheshin si favoritë absolutë për të fituar, triumfi erdhi vetëm falë një autogoli të Jasharit në sekondat e…

Derbi i Anamoravës në “Fadil Vokrri”, tërbohen Plisat

Drita-Gjilani, i njohur ndryshe si derbi i Anamoravës, nuk do të zhvillohet në stadiumin “Agim Ramadani-Katana”, por në Prishtinë. Kjo zhvendosje është bërë për shkak se stadiumi nuk i plotëson kushtet e sigurisë. Momentalisht po bëhen…

Flamurtari ndal Feronikelin, Prishtina tre pikë larg kreut

Skuadra kryesuese e IPKO Superliga e Kosovës, Feronikeli, është ndalur në një barazim pa gola ndaj Flamurtarit të Prishtinës. Kjo “ndalesë” e skuadrës nga Drenasi bën që diferenca me ndjekësit e Prishtinës të shkojë në tre pikë, kur kanë…

Llapi i Batatinës e nis me “poker”, Drita i falet Shabanit

Llapi është treguar i pamëshirshëm kundër Lirisë, teksa ka fituar në Prizren me rezultatin 0-4. Fiton edhe Drita kampionë në fuqi dhe e bën në shtesë kundër Ferizajit me shifrat 1-2. Llapi rimerr pozicionin e dytë dhe shpreson që Prishtina…

Zyrtarizim dhe përshkrim, Gjilani prezanton Mezanin

Gentian Mezani është zyrtarizuar edhe nga klubi i Gjilanit si trajneri i tyre më i ri. Në një postim në llogarinë e tyre në “Facebook”, gjilanasit kanë bërë zyrtarizimin e marrëveshjes me trajnerin, si dhe kanë bërë një përshkrim të…

Shkarkohet Xhengis Rexhepi, Tahir Batatina “heq kostumin”

Llapi ndryshon sërish trajnerin dhe në krye të skuadrës nga Podujeva rikthehet i zakonshmi Tahir Batatina. Këtë sezon ai mbajti pozicionin e Drejtorit Ekzekutiv, por tanimë ka ardhur koha që të zbresë sërish vetë në fushë. Barazimi i fundit…

Feronikeli “shtyp” Gjilanin, Prishtina likuidon KEK-un

Feronikeli marshon, pasi është rikthyer te fitorja dhe këtë herë ka mposhtur Gjilanin me rezultatin 3-0. Një fitore me vlera për skuadrën nga Drenasi, që ruan kryesimin e kampionatit me pesë pikë më shumë se Llapi dhe Prishtina. Këta të…