Zyrtare, futbollisti i Skënderbeut transferohet në Kosovë

Zyrtare, futbollisti i Skënderbeut transferohet në Kosovë

0

Sulmuesi Ardit Hoxhaj ka lënë skuadrën e Skënderbeut për t’u transferuar në Kosovë. 24-vjeçari ishte pjesë e “Ujqërve të Dëborës” në gjysmën e parë të sezonit, madje edhe shënoi një gol, kundër Luftëtarit në transfertë.

Megjithatë, te Skënderbeu nuk i siguruan minutat e duhura dhe sulmuesi ka vendosur të largohet. Hoxhaj ka vendosur që të kalojë pjesën e mbetur të sezonit në Kosovë, ku ka nënshkruar për skuadrën e Ferizaj. Klubi nga IPKO Superliga ka zyrtarizuar afrimin e 24-vjeçarit me anë të një postimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.