Browsing Tag

Idriz Batha

Batha: Dua derbin si bardheblu, tifozët e Tiranës i kuptoj!

Idriz Batha është rikthyer te Tirana, klub ku ka luajtur me moshat dhe ka mbajtur shiritin e kapitenit. Të njëjtën gjë e ka bërë edhe te Partizani, në ekipin e parë. Mesfushori ndihet mirë për zgjedhjen që ka bërë dhe dëshiron që ky…

Batha: Flamurtar, nuk pendohem! Tiranë, mezi po pres!

Kalimi i Idriz Bathës te Tirana padyshim ishte një ndër afrimet më të përfolura të kësaj merkatoje në vendin tonë, me mesfushorin që në të shkuarën ka qenë pjesë e Partizanit. Edhe pse ka firmosur dhe është prezantuar prej disa ditësh,…

Akord me Idriz Bathën, Kukësi “ngel thatë”

Idriz Batha gjatë kësaj vere ka marrë oferta të shumta. Sezoni i mirë te Flamurtari e ka bërë mesfushorin një nga më të dëshiruarit, ashtu si një vit më parë pas largimit nga Partizanit. Gjirokastriti e ka ndarë mendjen dhe do të rikthehet…

Idriz Batha i shumëdëshiruar, sytë nga milionat dhe ofertat

Idriz Batha mund të kishte provuar të luante në Greqi këtë sezon, por Larisa gjeti mënyrën për të ndërprerë kontratën për shkak të një shqiponje të bërë vite më parë nga mesfushori. Në fakt arsyeja e vërtetë ishte paga, pasi pak më vonë…

Batha: Laçi i vështirë. Unë te Tirana? Ja e vërteta!

Idriz Batha, mesfushori i Flamurtarit, ka dalë sot para mediave dhe ka folur për ndeshjen e radhës me Laçin. Ai vlerëson maksimalisht kundërshtarin, që drejtohet nga një njohje e vjetër e Bathës, Sulejman Starova. Mesfushori beson se…

Disiplina i mban në “ajër”, Shehi e Daja gëzojnë

Skënderbeu pret në fundjavë Teutën, kurse Flamurtari udhëton drejt Fushë-Krujës për t’u ndeshur me Kastriotin. Dy ndeshje mjaft të rëndësishme për të katërta skuadrat, që do kërkojnë të marrin pikët maksimale. Gjithsesi dita e djeshme ka…

Ankth te Flamurtari e Skënderbeu, dy lojtarë nën “hetim”

Flamurtari e Skënderbeu janë me sytë nga Komisioni i Disiplinës, që ka vendosur të hapë një çështje disiplinore në lidhje me dy lojtarë të këtyre dy ekipeve. Bëhet fjalë për kapitenin e korçarëve, Marko Radas, dhe mesfushorin Idriz Batha.…

Elton Kale “show” me para, Batha: Hape krahun tani!

Flamurtari i ka habitur të gjithë, teksa me rezultatet e javëve të fundit është ngjitur në vendin e tretë në klasifikim. Dje vlonjatët mundën Teutën dhe i morën vendin në renditje, ndërkohë që Idriz Batha shënoi golin e tretë të takimit.…

Batha: Po na plaste zemra. Pagat? Pyesni presidentin

Mesfushori i Flamurtarit, Idriz Batha, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të sfidës ndaj Tiranës. Futbollisti i skuadrës vlonjate u shpreh i kënaqur me fitoren e sotme, ndërsa shpjegoi dhe arsyen e formës…

Ribaj gëzon Dajën, por mungon “ylli” i mesfushës

Flamurtari u ndal në një barazim 1-1 në shtëpi me Kastriotin, ndërkohë që këtë javë vlonjatët duhet të udhëtojnë drejt Laçit. Një sfidë mjaft e vështirë me kurbinasit, ndërkohë që trajneri Ilir Daja i është gëzuar zhbllokimit të Xhevahir…

Batha: Më gëzon ecuria e Partizanit, ja çfarë na motivon

Idriz Batha është një  ndër të mbijetuarit e “eksodit” të merkatos së janarit te Flamurtari. Mesfushori foli për emisonin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të ndeshjes ndaj Kastriotit, ku preku problemet që po shoqërojnë skuadrën…

Batha “nuk pyet” as për Ethemin, mesazh nga… Instagrami

Flamurtari, edhe pse bëri një paraqitje deri diku të mirë, u mund nga Kukësi. Polemikat ishin të shumta për gjykimin, ndërkohë që reagimet në rrjetet sociale kanë qenë të shumëllojshme. Në shënjestër kanë përfunduar presidenti Gjici dhe…

Flamurtari, Idriz Batha i befasuar: Nuk e prisja!

Idriz Batha e ka shlyer pezullimin prej kartonëve dhe mund të luajë në ndeshjen e radhës që Flamurtarin zhvillon në fundjavë kundër Kamzës. Mesfushori ka folur për “RTSH Sport” dhe ka theksuar se nuk e priste atë paraqitje të skuadrës me…

Daja u gëzohet rikthimeve, Kamza pengesa e radhës

Flamurtari ia doli të mposhtë Laçin me rezultatin 1-0, ndërkohë që për trajnerin Ilir Daja nuk ishin të gatshëm dy prej titullarëve të kësaj skuadre: Idriz Batha dhe Muhamet Useini. Mesfushorët kishin plotësuar numrin e kartonëve të verdhë…

Disiplina vendos: Partizani pa tifozë, pezullohet Batha

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe Partizani e ka pësuar pas problemeve që kishte në ndeshjen me Skënderbeun. Të kuqtë do të luajnë dy ndeshje pa tifozëve, ndërkohë që ka pasur gjobë edhe për korçarët. Nuk janë kursyer as…

Batha dhe Hyseni në një mendje: Të bindur për suksesin!

Idriz Batha është gati për t’u përballur me Kastriotin dhe për të ndihmuar Flamurtarin të rikthehet te fitorja. Mesfushori i kuqezinjve vlerëson sfidën me krutanët, por tenton të largojë presionin dhe të fokusohet te fitimi i ndeshjes.…

Grekët nuk e duan më Bathën, nga paga te shqiponja arsyet

Idriz Batha nuk do të nënshkruajë me Larisën, pasi marrëveshja është prishur jo vetëm për shkak të kërkesave ekononime, por edhe të një fotoja të Bathës që bën shqiponjën. Klubi grek ka publikuar edhe mesazhin që sqaron gjithë historinë.…

Batha te Larisa? Vjen befasia e madhe nga Greqia

“Mesfushori 26-vjeçar Idriz Batha, i cili ka qenë pjesë e klubit më popullor në Shqipëri, Partizanit, ka pranuar propozimin e klubit. Të hënën ai do të jetë në Larisa për kontrollet mjekësore dhe më pas do të firmosë kontratë 3-vjeçare”. Ky…

Batha: Mund ta kapim Europën

Idriz Batha i hapi rrugë fitores së Partizanit me Lushnjen dhe për këtë është i kënaqur, sikurse u shpreh në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”. Mesfushori foli edhe për objektivat dhe ndryshimin e ekipit me ardhjen e Starovës.…