Browsing Tag

Higuain

“Në Itali vetëm Juve, respektojmë dy vitet e kontratës”

E ardhmja e Gonzalo Higuain mbetet një enigmë. Sulmuesi argjentinas nuk arriti të bindte në dy huazimet te Milan dhe Çelsi. Te Juventusi s’do mend që do të ishte e tepërt dhe mesa duket 31-vjeçarin e pret një tjetër huazim, diçka kjo që…

Jo vetëm Higuain, Sarri do dhe italianin e Çelsit te Juve

Mauricio Sarri te Juventus duket të jetë vetëm çështje ditësh, me trajnerin italian që me shumë gjasa do të marrë vendin e lënë bosh nga Alegri. Tekniku aktual i Çelsit do të mbajë te Juventusi Gonzalo Higuainin, të cilit i ka mbaruar…

VIDEO |  Higuain bën humor, Lihshtajner tërbohet

Momenti i shpërndarjes së medaljeve të Europa League pati një incident interesant midis Stefan Lishtajner dhe Gonzalo Higuain. Gjithçka ndodhi në momentin kur lojtarët e Arsenalit po niseshin drejt podiumit të rrethuar nga futbollistët e…

VIDEO: Higuain përplaset me David Luiz, reagim epik i Sarrit

Çelsi dhe Arsenali do të diskutojnë finalen e Europa League dhe nesër, të dy ekipet londineze do të kenë mundësinë të fitojnë një trofe të rëndësishëm këtë sezon. Skuadra e Arsenalit vjen në këtë takim pa Mikitarian, i cili ka qëndruar në…

Higuain drejt Kinës, as Çelsi e as Juventusi nuk e duan

Sulmuesi i Çelsit, Gonzalo Higuain, ka marrë një ofertë faraonike nga Kina. Te Çelsi, nuk ka arritur të bindë, ndërsa Juventusi nuk e ka në plan të mbajë. Higuain, paguhet 220 mijë sterlina në javë, një rrogë që asnjë ekip nuk ka ndërmend…

Kulibali: Higuain gaboi, në Napoli ishte Zot

Mbrojtës i Napolit, Kalidu Kulibali, ka dhënë një intervistë për gazetën italiane “Corriere dello Sport”, ku ka diskutuar mbi jetën e tij në Napoli. Mbrojtësi senegalez diskutoi problemet me racizmin, të punuarit me Karlo Ançelotin dhe…

Hazard drejt Realit, Higuain: I uroj fat!

Gonzalo Higuain ka luajtur për Realin e Madridit nga viti 2006 deri në vitin 2013, ku ka shënuar 121 gola në 264 ndeshje. Tashmë, sulmuesi argjentinas mbron ngjyrat e Çelsit dhe ka folur pikërisht për një transferim të mundshëm të Eden…

Sarri mbron Higuain, bën dhe krahasimin e goditur me Suarezin

Trajneri i Çelsit, Maurisio Sarri ka mbrojtur lojtarin e tij, Gonzalo Higuain, i cili është kritikuar në shumë raste nga mediat britanike, por dhe nga tifozët e Bluve të Londrës. Sarri tha se për një sulmues, është shumë e vështirë që të…

Sarri: Higuain po vuan, pres më shumë nga ai

Ndeshjet në transfertë janë kthyer në një makth për Çelsin. Blutë e Londrës kanë humbur katër nga pesë takimet e fundit dhe skuadra rrezikon të mos sigurojë një vend në Champions për të dytin vit radhazi. Në daljen për shtyp pas ndeshjes…

Argjentina s’ka vend për Ikardin, rikthehet “pleshti”

Kombëtarja e Argjentinës po përgatitet për miqësoret që do të zhvillojë në fund të këtij muaji, ku përballë do të ketë Venezuelën dhe Marokun. Së fundmi, trajneri i përfaqësueses, Lionel Skaloni, ka publikuar listën e të grumbulluarve.…

VIDEO | E treta e vërteta, “zgjohet” Higuain

Gonzalo Higuain duket se është ambientuar te Çelsi. Pas një ndeshjeje zhgënjyese përballë Bornemuthit, “Pipita” ka gjetur rrjetën kundër Hadërsfilldit. Bomberit argjentinas iu deshën vetëm 16’ minuta lojë që të gjente rrjetën, duke i dhënë…

Zyrtare: Higuain firmos, prej sot është “anglez”

Gonzalo Higuain më në fund është zyrtarisht i Çelsit, duke shkuar në huazim për pjesën e mbetur të sezonit. Sulmuesi 31-vjeçar kalon në Stamford Bridge pas disa muajsh në huazim te Milani, ku shënoi 8 gola, por pati shumë probleme dhe në…

Kutrone “harron” Higuainin: Dua fanellën me numër 9!

Sulmuesi i talentuar i Milanit, Patrik Kutrone ka folur sot për “SkySport”, ku ka prekur disa tema të rëndësishsme që qarkullojnë rreth tij, por dhe rreth klubit të Milanit. Zhvillimet e fundit në merkato kanë vënë Milanin në qendër të…

Higuain bën valixhet, Juve e mbyll me Çelsin

Tifozët e Milanit, pjesa më e madhe të paktën, do të thotë: Më në fund! Ashtu si Bonuçi para pak kohësh, edhe Higuain te Milani ishte një martesë e dështuar dhe duket se lojtarët e Juves nuk duhet të vishen kuqezi, të paktën derisa…

Gatuzo pranon realitetin, Higuain shumë pranë largimit

Milani do të ndeshet nesër me Sampdorian, në një takim në kuadër të Kupës së Italisë. Trajneri i kuqezinjve, Xhenaro Gatuzo, për mediet në daljen për shtyp që i paraprin ndeshjes së nesërme. Vëmendjen kryesore e mori Gonzalo Higuain, i cili…

Higuain në udhëkryq, Milani nuk e do më?

Në futbollin modern nëse ke një sulmues goli, ke një thesar. Këtë mendoi Milani në verë, kur mori Gonzalo Higuain nga Juve dhe mendoi se zgjidhi hallet e sulmit për disa sezone. Megjithatë, gjërat nuk po shkojnë si ëndërronin kuqezinjtë,…

Nuk ka mëshirë për Higuain, sulmuesi merr lajmin e keq

Sulmuesi argjentinas i Milanit, Gonzalo Higuain, u nis sot drejt Romës së bashku me avokatët e tij për të apeluar dënimin me dy ndeshje pezullimin pas kartonit të kuq, që argjentinasi mori në ndeshjen e humbur ndaj Juventusit në “San Siro”.…

Higuain kërkon falje, por: Arbitri e di çfarë i thashë

Përballja me të shkuarën, kur ndarja ka qenë aspak miqësore, jep një motivim të jashtëzakonshëm, por që shpesh ka efektin e gabuar, sepse motivimi kthehet në presion dhe në nervozizëm. Gonzalo Higuain këmbënguli të gjuante penallti…

Zapata: Ronaldo anormal, por unë e kam ndalur në Spanjë

Qendërmbrojtësi i Milanit, Kristian Zapata, ka folur për “Sky Sports” në prag të sfidës së kuqezinjve ndaj kampionëve të Italisë, Juventusit. Dëmtimi në gju i Musakios nuk i lë zgjidhje tjetër Gatuzos veçse t’i besojë 32-vjeçarit, i cili do…

Higuain në luftë me kohën, Kutrone i paduruar

Milan mori një fitore “in extremis” ndaj Udinezes në transfertë, ndeshjen e fundjavës që lamë pas, ku vendosi goli i Alesio Romanjolit në minutën e 97-të. Fitorja e arritur ishte e treta radhazi për kuqezinjtë në Serinë A, por festa u…

VIDEO | Sulmi shpëton Gatuzon, por ky Milan nuk ka mbrojtje

Milani ka fituar në një takim “me zemër në dorë”, duke triumfuar 3-2 ndaj Sampdorias. Të besuarit e Gatuzos edhe pse kaluan në avantazh që në minutën e 17-të, me anë të Kutrones, e panë veten në disavantazh, pak pasi ishte mbushur gjysmë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online