Belgët shtojnë konkurrencën për Gurin, marrin ish-sulmuesin e QPR

Sindrit Guri e filloi në mënyrë perfekte sezonin e ri, teksa realizoi një dopietë në fitoren…

Guri i motivuar pas dopietës: Ky trajner ka besim tek unë

Sindrit Guri ishte autori i një dopiete në ndeshjen e mbrëmshme ku Ostende mundi 3 –…

VIDEO | Gol i çmendur, Guri shënon dhe të dytin!

Sidrit Guri ka shënuar dhe golin e dytë për skuadrën e Ostendes, duke i siguruar fitoren…

Guri fantastik, gjen golin me Ostenden dhe ka një dedikim të veçantë

Sidrit Guri e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin e ri. Sulmuesi…

Debutim zhgënjyes i Kompani, skuadra e Gurit befason Anderlehtin

Vinsent Kompani ka debutuar ditën e sotme në të parën sfidë si trajner. Futbollisti i njohur…

VIDEO | Guri në formë të shkëlqyer, gjen rrjetën e dytë radhazi

Sindrit Guri duket në një formë shumë të mirë. Sulmuesi kuqezi shënoi në miqësoren kaluar për…

Guri gjen rrjetën, sulmuesi kuqezi duket gati për sezonin e ri

Më në fund sulmuesi shqiptar, Sindrit Guri, ka gjetur rrjetën me ekipin e Ostendes në këtë…

VIDEO | Vrushaj ndëshkon Gurin, Kaçe dhe Mihaj titullar te PAOK

Futbollistët shqiptarë po aktivizohen me klubet e tyre në kuadër të fazave përgatitore. Sulmuesi shqiptar Sindrit…

VIDEO | Aksion model, Guri gjen rrjetën në Belgjikë

Sindrit Guri është rikthyer të shënojë në kampionatin belg me Ostenden. Sulmuesi shqiptar justifikoi besimin e…

Trajner i ri për Gurin, Ostende i beson një eksperti norvegjez

Klubi i Ostendes,  pjesë e secilit është sulmuesi shqiptar Sindrit Guri, ka njoftuar trajnerin që do…

VIDEO Asist dhe tension, Guri i bën të gjitha në Belgjikë

Sidrit Guri vazhdon të luajë rregullisht për skuadrën e Ostendes në Belgjikë, por goli po mungon…

VIDEO | Merr fund pritja, Guri gjen golin në kampionat

Sindrit Guri është rikthyer të shënojë në kampionatin belg pas më shumë se gjashtë muajsh. Sulmuesi…

Lëvizje tek Ostende, Gurit i japin një dorë nga Kina

Përshtatja nga Superiore në futbollin belg nuk ka qenë shumë e thjeshtë për Sindrit Gurin. Në…

VIDEO | Guri djeg shansin, Vrushaj vazhdon të shkëlqejë në Holandë

Mario Vrushaj duket një bast i fituar i Vilem II. Sulmuesi me origjinë shqiptare vazhdon të…

Sulmuesi kryesor i Ostendes drejt largimit, a do t’i besohet Gurit?

Sindrit Guri u transferua në verë te skuadra belge e Ostendes, por në gjashtë muajt e…

VIDEO | Guri rikthehet te goli, shijoni rrjetën e sulmuesit kuqezi

Sidrit Guri i ka dhënë fitoren skuadrës së Ostendes në miqësoren kundër holandezëve të Utreht. Sulmuesi…

S’ka minuta për Gurin e Abazajn, Qazim Laçi feston në Francë

Sindrit Guri dhe Kristal Abazaj nuk u aktivizuan në ndeshjet e kësaj jave në kampionatin belg.…

Vetëm nga një pikë për Grezdën e Rashicën, Guri feston nga stoli

Eros Grezda luajti për 84 minuta në transfertën e Rejnxhërs ndaj Hibernian. Ndeshja u mbyll me…

Guri i pafuqishëm ndaj kryesuesve, shkarkohet trajneri i Abazajt

Sindrit Guri u rikthye të luajë si titullar në një ndeshje të kampionatit belg pas më…

Memushaj e Dermaku ndahen me nga një pikë, sa pak minuta për Gurin

Kastriot Dermaku dhe Ledian Memushaj kanë qenë kundërshtarë për 90-minuta në përballjen midis Kozencës dhe Peskarës,…

Ditë “jo” për sulmuesit, Lila thyen Bashën në derbin e shqiptarëve

Nuk ka qenë një mbrëmje e mirë për sulmuesit kuqezi. Bekim Balaj e nisi si titullar…

“Thatësirë” e sulmuesve kuqezi, debuton dhe Cikalleshi

Nuk duket se është një moment i mirë për sulmuesit kuqezi në Europë. Asnjë nga lojtarët…

Guri: Nuk e prisja zëvendësimin, më duhet pak fat

Sindrit Guri luajti ndeshjen e tij të parë zyrtare me Kombëtaren dhe për “Supersport” shfaqet i…

Vjen radha e Gurit, shkodrani provon shijen e hidhur të stolit

Fillimi i sezonit nuk ka qenë aspak i butë për një pjesë të madhe te legjionarëve…

Guri në 360 gradë: Ostende, Abazaj, Kukësi dhe Kombëtarja  

Sulmuesi Sindrit Guri e ka nisur mbarë aventurën e tij në Belgjikë. Skuadra e Ostendes i…

(VIDEO+FOTO) Guri asist në fitore, aventura belge nis mbarë!

Ka nisur mbarë aventura e Sindrit Gurin në kampionatin belg, sepse skuadra e tij Oostende fitoi…

Guri zyrtarisht “belg”, vijnë firma dhe prezantimi te Ostende

Sindrit Guri tashmë është “belg”, sepse pas kontrolleve mjekësore, sot në mesditë sulmuesi kuqezi ka hedhur…

Mister Panuçi, tani bëje zemrën “Gur”-i!

Djaloshi është rritur dhe tani po tregon potencialin e tij javë pas jave… 15 gola sezonalë,…

Guri: Gati për kombëtare, kjo ndeshje në momentin e duhur

Sindrit Guri ishte pa diskutim lojtari i ndeshjes, pasi realizoi 3 gola dhe shërbeu edhe për…

Guri, “kuksian” deri në fund të sezonit

Sindrit Guri do ta mbyllë sezonin si kuksian. Për shkodranin ishte një ofertë e majme nga…

Në gjurmët e Bakajt, ofertë e çmendur për Gurin

Sulmuesi po përjeton një sezon fenomenal, me 11 gola në Superiore. Vetëm 24 vjeç, është gati…

Guri zbulon “kurën”: Na duhej besim, tani super

Sulmuesi shkodran: Mendoj se është në favorin tonë të mendojë Skënderbeu se komandon, besojmë shumë te…

Guri: Luajmë kudo për fitore, s’është e lehtë ta nisësh 0-2

Shënoi golin e dytë në kampionat dhe i qëlloi ta bëjë përballë Vllaznisë së tij, ndaj…

Shënon vetëm Bakaj, Guri “digjet” nga Alijev

Nëse ka një repart që po shqetëson shumë për momentin te Kukësi është sulmi. Emra të…

Gjici pret ende golat e Alijevit dhe këshillon Gurin: Shëno sërish!

Presidenti Safet Gjici ka ndjekur nga afër Kukësin, por është larguar pa përfunduar takimi i kupës.…

Sindrit Guri, afrimi që u mbeti peng shkodranëve

Drejtuesit e Vllaznisë tentuan të merrnin në ekip sulmuesin Sindrit Guri, i cili është pjesë e…

100 mijë euro për Gurin, Kukësit nuk i mjaftojnë

Jurgen Zela Sindrit Guri u afrua në verën e vitit 2016 te Kukësi, me synimin që…

Pas kualifikimit, Sherifi synon t’i marrë Kukësit edhe Gurin

Shkodrani ka marrë një ofertë nga kundërshtari në Champions, por mbetet problem kontrata me Kukësin Jurgen…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online