VIDEO | Guri djeg shansin, Vrushaj vazhdon të shkëlqejë në Holandë

0

Mario Vrushaj duket një bast i fituar i Vilem II. Sulmuesi me origjinë shqiptare vazhdon të shkëlqejë për skuadrën holandeze dhe në takimin e luajtur sot përballë Groningenit, shënoi sërish. 20-vjeçari është një rrezik konstant nga krahu i majtë për çdo kundërshtar dhe këtë gjë po e tregon ndeshje pas ndeshje, në nivelet më të larta.

Vilem II po mposhtej 0-2 nga Groningen në pjesën e parë, por që në startin e së dytës, Vrushaj hapi llogaritë e takimit, duke ngushtuar diferencat.

Në Belgjikë, Sidrit Guri luajti 90 minuta për ekipin e Ostendes, por nuk arriti të lërë gjurmë. Për më tepër, sulmuesi kuqezi u ndëshkua dhe me karton të verdhë, një ndeshje për t’u harruar për të.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.