Sarri nuk fluturon: Siti tjetër nivel, zor se kapet!

Çelsi mundi sot 2-0 Mançester Sitin, por si Mauricio Sarri, ashtu edhe Pep Guardiola, nuk i dhanë shumë rëndësi këtij rezultati.

N’Golo Kante dhe David Luiz shënuan golat që i shkaktuan Sitit humbjen e parë sezonale, duke i dhënë fund serisë prej 21 ndeshjesh rresht pa humbje në Premier Ligë dhe duke bërë që kreu t’i kalojë Liverpulit.

Gjithsesi, Sarri tha pas ndeshjes: “Jam i lumtur për fitoren, sepse është e vështirë të fitosh kundër skuadrës së Guardiolës. E di shumë mirë që ata janë një hap përpara tani.

“Mendoj se në një kompeticion prej 10 muajsh është shumë e vështirë ta mbyllësh hendekun. Siti për mua është skuadra më e mirë në Europë në këtë moment. Ne fituam, por duhet ta themi se patëm pak fat në 25 minutat e para, sepse ata mund të shënonin”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online