Siti fluturon, por Guardiola shqetësohet nga Aguero

0

Mançester Siti fitoi pa u lodhur shumë të shtunën në Londër, ndaj Fulamit të dobët, ndërsa tashmë i gjithë presioni është mbi Liverpulin, që pret Totenhemin paditen e sotme.

Gjithsesi, trajneri i Sitit, Pep Guardiola, nuk pret ndonjë dhuratë nga Liverpuli: “Për në është e thjeshtë, fitojmë 7 ndeshet e mbetura dhe jemi kampionë, kaq ka rëndësi”.

Me 11 fitore në 12 ndeshjet e fundit në të gjitha kompeticionet, Siti është në garë për triumf në 4 fronte, diçka e pabesueshme, por Guardiola shpreson ta mbyllë sezonin pa dëmtime, sepse dje Sergio Aguero, 19 gola në kampionat, doli i dëmtuar lehtë.

“Më kërkoi ndërrim për shkak se ndjeu një dhimbje të lehtë. Nuk e dimë ende për çfarë bëhet fjalë, do bëhen kontrolle të detajuara, por uroj të mos jetë ndonjë gjë serioze, në një moment kaq delikat të sezonit”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.