Browsing Tag

Gega

Vëllezërit Gega flasin si trajnerë: Naftëtari duhet shpëtuar!

Vëllezërit binjakë Ardian dhe Sajmir Gega janë shumë të njohur në qytetin e Kuçovës dhe kanë një kontribut të çmuar dhe të gjatë për një periudhë kohore 12-vjeçare në skuadrën e Naftëtarit. Ata vazhdojnë sërish që të jenë aktiv në futbollin…

“Nuk do doja asnjë lojtar nga Skënderbeu”

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, ka qenë përballë Orges Shehit në Rubrikën Sportive në RTSH, pasi kolegu i Skënderbeut ishte në lidhje direkte nga Durrësi. Gega është pyetur në lidhje me humbjen e vetme pësuar këtë kampionat, në…

Gega: Nuk them se jemi për kampion, por po rritemi

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega ka komentuar pas ndeshjes në “Supersport” në emisionin “Gol pas Goli”, suksesin e arritur me Tiranën. Numri një i stolit të “demave” ka theksuar sa skuadra duhet të jetë me këmbë në tokë dhe të shohë…

Luiza Gega nuk zhgënjen, kualifikohet në finale

Shumë sportistë shqiptare, edhe pse nuk kanë vëmendjen e futbollit vijojnë që të shkëlqejnë në sporte te tyre. Luiza Gega ka arritur një tjetër hap të madh në karrierën e saj, pasi sot ka arritur që të sigurojë një vend në finalen e…

Luiza Gega shkëlqen në Romë, rekord kombëtar

Luiza Gega vijon të shkëlqejë, sepse atletja kuqezi theu rekord kombëtar në 3000 mijë metra me pengesa sot në Diamond League, në Romë. Gega u rendit e nënta mes 22 garueseve, duke qenë garuesja më e mirë europiane dhe duke thyer me 4…

Post-dëmtimi i Luiza Gegës: Tani kthehem më e fortë…

Luiza Gega, nënkampionia e Evropës në 3000 metra me pengesa më 2016-ën, e ka lënë pas dëmtimin e saj, që e pengoi të shkonte në Kampionatin Botëror në Londër. Dhe sezoni i saj do të nisi me gjysmëMaratonën e Tiranës më 18 tetor. Nëpërmjet…

Kaosi vazhdon, Luiza Gega mund të pezullohet

Nuk ka fund historia e mungesës së Luiza Gegës në Botërorin e Atletikës në Londër. Gega u tërhoq nga eventi për shkak të një dëmtimi që ka ngjallur jo pak polemika. Numri 1 i atletikës shqiptare, presidenti i FSHA-së, Gjergj Ruli, tha:…

Gega kundërsulmon: Kukësi mashtron, ja e vërteta!

Skënder Gega dhe Kukësi, nga flirt në armiqësi dhe akuza. Gjithçka në pak javë, ose më saktë në pak orë, sepse deri dje gjithçka dukej perfekte. Ish-trajneri i Shqipërisë U-21 po shkonte drejt emërimit si pasues i Ernest Gjokës, por dje…

Kukësi sqaron: Gega nuk na solli ndonjë projekt serioz

Ditën e djeshme bëri bujë lajmi se Skënder Gega hoqi dorë nga bisedimet me Kukësin për të marrë stolin e skuadrës kampione, i zhgënjyer se drejtuesit e klubit verilindor nuk e mbajtën fjalën, duke qenë se i kishin premtuar prezantimin…

Kukësi devijon sërish, Gega tërhiqet nga gara për stolin!

Duhej të ishte dita e prezantimit të trajnerit të ri, Skënder Gegës, por si gjithmonë Safet Gjici është i paparashikueshëm dhe duket se ka bërë një kthesë të fortë. Skënder Gega është tërhequr përfundimisht nga gara për stolin e Kukësit,…

Manovrat e Kukësit, Gega pason Gjokën

Gjici “nuk zhgënjen”, pasi mendon për një timonier të ri menjëherë pas kupave të Europës. Ashtu si para disa javësh, Skënder Gega projektohet si pasuesi i Ernest Gjokës në krye të kampionëve.  Jurgen Zela Stoli i Kukësit ka një peshë…

Skënder Gega ofertë nga Kukësi, pritet përgjigja

Skënder Gega është përfolur ditët e fundit si pasuesi i Ernest Gjokës në stolin e Kukësit. Megjithatë, gazeta mëson se realisht Gega është kontaktuar ditët e fundit nga Kukësi, por jo për këtë post. Mendohet që pozicioni i Gegës, nëse do të…

Atletikë/ Luiza Gega “bën ligjin” në Turqi

Nënkampionia e Evropës dhe rekordmenia e Shqipërisë është shpallur dje kampione e Turqisë nën siglën e Fenerbahçes në garën e 3000 metrave me pengesa Luiza Gega “turkeshë”. Jo “turkeshë” si në poezitë e Dritëro Agollit, por turkeshë me…

Vajza e artë e Shqipërisë

Luiza Gega nderon sërish Shqipërinë. Atletja e njohur ka regjistruar një tjetër sukses në arenën ndërkombëtare, duke marrë medalje ari në mitingun ndërkombëtar të Stambollit. Gega u rendit e para në garën e 1500 metrave, me kohën 4:06:65.…