Browsing Tag

Everton

Një kampion bote në Liverpul, arrihet akordi

Klubet angleze vazhdojnë të tregojnë fuqinë financiare në tregun e transferimeve të futbollistëve. Skuadra nga qyteti i Liverpulit, Everton, ka shpenzuar 86 milionë euro deri më tani për të siguruar shërbimet e lojtarëve si Fabien Delf,…

VIDEO | Evertoni nuk ndalet, zyrtarizon afrimin e radhës

Zhan-Filip Gnabim është lojtari më i ri Evertonit. Ai ka firmosur kontratë 5-vjeçare, që e mban në “Goodison Parc” deri në vitin 2024. 23-vjeçari vjen pas katër sezonesh te Mainz 05 në Gjermani, ku arriti të bëhet një ndër lojtarëve…

Lamtumirë Premier, Lajpcigu zyrtarizon talentin e Evertonit

Gjithçka ka marrë fund dhe nuk ka më asnjë dyshim: Ademola Lukman është lojtar i Lajpcigut. Talenti anglez luajti si i huazuar sezonin e shkuar për skuadrën gjermane, ku bëri një sezon të shkëlqyer. Sulmuesi anësor ka shumë potencial dhe…

Juves nuk i bën më punë, Manxhukiç drejt Premier Ligës

Juventusi ka luksin të largojë një lojtar si Mario Manxhukiç. Sarri nuk e sheh si pjesë thelbësore e skemave të tij dhe kroati është me valixhe gati. Pavarësisht se është ndër të preferuarit e tifozërisë dhe një “luftëtar” në fushën e…

Moize Ken e duan në Premier, oferta e fundit shtang Juven

Moize Ken është drejt transferimit tek Ajaksi. Juventusi ia ka ofruar kampionëve të Holandës në operacionin që do sillte kalimin e Matijs De Ligt në Torino. Ofertat për sulmuesin e talentuar nuk mungojnë dhe e fundit ka ardhur nga…

Ofertë e majme për Ken, Juventus nuk mendohet fare

Moise Ken është një nga “diamantet” e akademisë së Juventusit. 19-vjeçari pjesën e dytë të sezonit që kaloi u integrua në skuadrën e parë të “Zonjës” dhe direkt pas kësaj pasoi shpërthimi i tij. Ai u bë lojtari i parë i lindur në vitin…

Klubi anglez gjen akordin, 22 mln euro në arkat e Barcelonës

Barcelona ende nuk ka bërë blerje këtë merkato vere, pavarësisht se disa lojtarë janë larguar ose janë në prag largimi. Një nga futbollistët që është larguar përfundimisht nga katalanasit, është Andre Gomesh. Mesfushori luajti si i…

Synohet sulmuesi i Juventusit, Ken drejt Premier Ligës?

Juventusit i ka ardhur një ofertë për Moize Ken. Sulmuesi i talentuar pëlqehet nga shumë klube, por e ardhmja e tij mund të jetë Premier Liga. Evertoni e kërkon dhe ia ka bërë të qartë bardhezinjve. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” nuk i…

Tre klube “big” pas Riçarlison, Evertoni i vendos çmimin

Riçarlison u transferua verën e kaluar nga Uotfordi tek Evertoni dhe sezoni i parë me ekipin nga Liverpuli ka qenë fantastik. Loja e mirë e sulmuesit brazilian, i cili ka shënuar 13 gola në kampionat, ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve të…

VIDEO: Junajtid për turp, Evertoni i jep katër shuplaka!

Mançester Junajtid me shumë gjasa duhet të mjaftohet me “Europa League” sezonin e ardhshëm, pasi humbja e turpshme 4-0 kundër Evertoni e largon edhe më shumë me katër vendet e para në Premier League. Që kur Ole Gunar Solskjaer nënshkroi…

VIDEO: Gafa e tretë radhazi, çfarë po ndodh me De Gean?

David De Gea është një nga emrat që përmendet më shpesh kur vjen diskutimi për portierin më të mirë në botë. Megjithatë, portieri spanjoll në javët e fundit ka bërë paraqitje për t’u harruar. Gjithçka nisi me një gabim amatoresk në…

Zëvendësuesi i Suarez, Barça piketon brazilianin

Luis Suarez është në moshën 32-vjeçare tashmë dhe Barcelona ka nisur të mendojë prej kohësh për një zëvendësues. Emrat e përfolur janë të shumtë dhe së fundmi ka dalë në skenë Riçarlison. Braziliani ka bërë mjaft mirë me Evertonin këtë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online