VIDEO: Gafa e tretë radhazi, çfarë po ndodh me De Gean?

0

David De Gea është një nga emrat që përmendet më shpesh kur vjen diskutimi për portierin më të mirë në botë. Megjithatë, portieri spanjoll në javët e fundit ka bërë paraqitje për t’u harruar.

Gjithçka nisi me një gabim amatoresk në gjuajtjen e Granit Xhakës në sfidën kundër Arsenalit, të cilën Mançester Junajtid e humbi 2-0. Më pas, De Gea bëri një tjetër gabim, atë kundër Barcelonës, duke i dhuruar golin e dytë Lionel Mesit.

Edhe në takimin e sotëm kundër Evertoni, Gylfi Sigurdson gjuan nga 30 metra, një goditje jo shumë e fortë dhe jo shumë larg De Geas, megjithatë spanjolli nuk arrin ta ndalë. Një gabim që i dha avantazhin e dyfishtë Evertonit dhe Junajtid duket në një moment shumë të errët.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.