Një tjetër “out” nga Barça, portugezi largohet drejt Premier Ligës

0

Barcelona është e mbushur me mesfushorë. Klubit katalanas i është dashur të dërgojv në huazim disa prej tyre. Andre Gomes është i huazuar te Everton. Në “Goodison Parc” portugezi ka bërë mjaft mirë dhe është një titullar i padiskutueshëm. Gomes e pëlqen opsionin e një blerje të tij nga Everton për të firmosur më pas një kontratë afatgjatë. Barcelona nga ana e tyre e pranon idenë e shitjes së lojtarit.

Klubi blaugrana duhet të shtojë financat për të bërë më pas blerje të mëdha, në mënyrë që t’i përgjigjet investimeve të shumta të Realit të Madridit. Çmimi i fiksuar nga drejtuesit e kampionëve të Spanjës është 30 milionë euro. Everton ka vendosur ta blejë lojtarin, por po negocion për të ulur çmimin e tij.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.