Empoli merr vendim, e ardhmja e Veselit jashtë Italisë?

Frederik Veseli dhe shokët e tij zhvilluan një futboll të bukur, por Empoli nuk ia doli…

Prapaskena me Benaser, ja si Arsenali mund t’ia vidhte Milanit

Ismael Benaser është lojtari më i ri i Milanit. Këto të fundit paguan 16 milionë euro…

E kryer | Milani akord me talentin afrikan, shifrat e transferimit

Ismael Benaser do të jetë futbollisti më i ri i Milanit. 21-vjeçari ndiqej me shumë ngulm…

Befasohet Milani: Akordi në rrezik, mesfushori rrit pretendimet

Goditja e tretë e Milanit në merkato rrezikon të mos realizohet. Mediat italiane kanë konfirmuar prej…

Po shkëlqen në Kupën e Afrikës, Milani e kthen në “djall”

Akordi është arritur dhe Milani do të prezantojë shumë shpejt goditjen e radhës në merkato. Pas…

Juventusi “merr vrull” në merkato, firmos me zbulimin e Serie A

Juventusi është konfirmuar prej kohësh si “magneti” më i fuqishëm i talenteve të Serie A. “Zonja”…

Përforcohet Milani, mesfushori firmos për 4 sezone

Skuadra e Milanit ka nisur me kohë të mendojë për merkaton, por lojtarët e afruar te…

Moduli, goli i pësuar dhe e ardhmja, flet Veseli

Mbrojtësi Frederik Veseli ishte ndër më të mirët në takimin e sotëm ndaj Islandës. Në fund…

Goditja e Napolit, zyrtarizon pasardhësin e Hysajt

Xhovani Di Lorenco është një futbollist i Napolit. 25-vjeçari vjen nga Empoli dhe aktivizohet në rolin…

Pogba? Jo, Juventusi synon pasardhësin e francezit

Hamed Traore është ylli, që e bën Juventusin të heqë dorë nga Pol Pogba. Ky i…

Spaleti: E di që do iki, por klubi duhej të imitonte Juven

Luçiano Spaleti me shumë gjasa luajti ndeshjen e fundit në krye të bankinës së Interit. Në…

Nuk ka mrekulli për Milanin, Atalanta e Inter në Champions dhe Empoli në B!

Mer fund sezoni 2018/19 në Serinë A italiane dhe java e fundit ka prodhuar emocione, por…

Besim dhe mentalitet, Spaleti karikon skuadrën para finales me Empolin

Fatet e sezonit të Interit kalojnë nga skuadra e Empolit. Zikaltrit i kanë hapur punë vetes.…

VIDEO | Një autogol shpëton Parmën, tre pikë shprese për Empolin

Ndeshja midis Parmës dhe Fiorentinës po mbaronte ashtu siç nisi, por një autogol i Gerson dhjetë…

VIDEO | Empoli dhe Veseli mbajnë gjallë shpresat , Fiorentina pa busull

Empoli dhe Frederik Veseli kanë marrë një triumf me shumë vlera në ndeshjen që u luajt…

“Unë i acaruar? Më jepni kohë sa të heq maskën!”

Atalanta humbi një shans të artë për t’iu bashkuar Milanit në vendin e katërt. Ekipi bergamask…

VIDEO | Rekord absolut, portieri i Empolit shtang Italinë me 17 pritje!

Portieri i Empolit Bartlomiej Dragovski u shndërrua në një mur të padepërtueshëm në takimin e djeshëm…

Kasano: Juventusi e kërkon vetë, ja pse urrehet nga të gjithë

Juventusi nuk ia doli të shmangte humbjen përballë Spalit në transfertë. Maks Alegri ruajti titullarët pushim…

VIDEO | Napoli ngec në Empoli, fitore e artë për ekipin e Veselit

Napoli është ndalur pas dy fitoreve rresht në kampionat. Ekipi i Ançelotit është mposhtur kundër Empolit…

Rezultatet jo të mira, Empoli dhe Veseli me trajner të ri

Empoli i Frederik Veselit nuk po ecën siç duhet në javët e fundit. Tre ndeshje pa…

VIDEO | Roma triumfon mes vuajtjeve, Ranieri “buzëqesh” me VAR

Klaudio Ranieri e nis me këmbën e mbarë te Roma, teksa në debutimin në stolin e…

VIDEO | Spektakël në “San Siro”, Milani “shtyp” pa mëshirë Empolin

Përballja midis Milanit dhe Empolit nuk rezervoi surpriza. Djemtë e Gatuzos nuk lanë vend për diskutim,…

VIDEO | Xhenoa befason Lacion, Empoli i Veselit rikthehet te fitorja

Lacio doli pa pikë nga transferta kundër Xhenoas, pavarësisht se shënoi e para. Milan Badelj kaloi…

VIDEO | Triumfon Lacio dhe thyhet Veseli, Strakosha i pakalueshëm

Java e 23-të në Serie A ka startuar me një derbi shqiptarësh, pasi Lacio priti në…

VIDEO | Talenti shqiptar i Empolit merr zvarrë mbrojtjen e Napolit, shijoni golin

Kleis Bozhanaj është një ndër talentet më premtues të futbollit shqiptar.  Sulmuesi i rritur në Tiranë,…

“Dridhet” Veseli, Empoli synon një mbrojtës në janar

Federik Veseli ka qenë një nga titullarët me më me shumë minuta në gjysmën e parë…

Veseli: Interi skuadër e madhe, por duam pikë!

Frederik Veseli do të zbresë në fushë pas pak minutash në ndeshjen që Emopoli do të…

VIDEO | Di Françesko kalon “provën e zjarrit”, Veseli nuk ia del ndaj Torinos

Roma nuk zhgënjeu ditën e sotme, teksa mundi në “Olimpico” Sasuolon me rezultatin 3 – 1.…

Empoli nxiton për Veselin, Torino “piketon” një shqiptar

Frederik Veseli është pjesë e Empolit që prej verës së vitit 2016, ndërkohë që skuadra italiane…

Konfirmohet momenti “jo” i Hysajt, Veseli në stol

Largimi i Mauricio Sarrit këtë verë nga Napoli duket se i ka lëkundur pozitat e Elseid…

Mbaron durimi, një tjetër trajner “përshëndetet” me Serie A

Listës së trajnerëve të shkarkuar në elitën e kampionatin italian, Serie A, i është shtuar dhe…

Veseli sërish jashtë, humb duelin me Ronaldon

Ende me probleme mbrojtësi Frederik Veseli. Lojtari polivalent u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren për ndeshjet…

Veseli: Mund të bëjmë mirë ndaj çdo kundërshtari

Frederik Veseli dhe Empoli i tij nuk janë në një pozitë aspak komode, kjo për faktin…

Milani “ngec” sërish, lëkunden pozitat e Gatuzos

Milani nuk arritur të marrë tri pikët në transfertën ndaj Empolit. Ekipi i drejtuar nga Xhenaro…

Veseli sfidon Milanin, projektohet titullar

Milani përballet sonte në transfertë me Empolin. Një ndeshje që nis prej orës 21:00 dhe kuqezinjtë…

Gatuzo me sytë nga infermieria, dilema për tre lojtarë

Milani do të përballet nesër në transfertë me Empolin. Fitorja është detyrim për skuadrën Gatuzos, që…

Empoli spektakolar, Frederik Veseli madhështor

Empoli ka kapur kreun në Serinë B italiane, me një fitore fantastike ndaj Palermos, 4-0. Përballje…

Dermaku grumbullohet nga Empoli, nuk ka më huazim

Empoli e ka vendosur: Kastriot Dermaku meriton një shans, pas një sezoni fantastik në huazim te…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online