Pogba? Jo, Juventusi synon pasardhësin e francezit

0

Hamed Traore është ylli, që e bën Juventusin të heqë dorë nga Pol Pogba. Ky i fundit mund të rikthehet në shtëpinë bardhezi, por asgjë nuk duket e lehtë. Çmimi i lartë i tij dhe futja e Real Madridit në garë i dërgon drejtuesit e klubit italian drejt një ideje tjetër. Mesfushori i Empolit është një futbollist tepër interesant.

19-vjeçari shihet nga specialistët si një ndërthurje mes profileve të Pogba dhe Kante. Empoli pas rënies nga Serie A do e lërë të largohet djaloshin nga Bregu i Fildishtë. Shifra e transferimit të tij nuk pritet të jetë më shumë se 20 milionë euro. Juventusi do të përfitonte një talent shumë premtues për mesfushën dhe nuk do të kishte harxhimin e një blerje si Pogba.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.