VIDEO | Talenti shqiptar i Empolit merr zvarrë mbrojtjen e Napolit, shijoni golin

Kleis Bozhanaj është një ndër talentet më premtues të futbollit shqiptar.  Sulmuesi i rritur në Tiranë, prej më shumë se një viti është pjesë e akademisë se Empolit, ndërsa pak muaj më parë klubi e vlerësoi duke i dhënë një kontratë profesioniste.

Talenti 17-vjeçar aktivizohet me skuadrën “Primavera” të ekipit toskan, ku herë pas herë tregon aftësitë e admirueshme në driblim. Së fundmi, Bozhanaj ka shënuar golin e vetëm në fitoren 1 – 0 në transfertë ndaj Napolit.

 

Më e pakta që mund të themi është se kemi të bëjmë me një gol brilant. 17-vjeçari shqiptar merr topin nga mesi i fushës dhe driblon tre lojtarë e në fund çon topin në rrjetën duke i dhënë tri pikë skuadrës së tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online