Juventusi “merr vrull” në merkato, firmos me zbulimin e Serie A

Juventusi është konfirmuar prej kohësh si “magneti” më i fuqishëm i talenteve të Serie A. “Zonja” ka siguruar një tjetër yll premtues dhe ai quhet Hamed Traore.
19-vjeçari këtë sezon është aktivizuar me Empolin dhe ka luajtur të gjitha ndeshjet e kampionatit. Lojtari nga Bregu i Foldishtë ka firmosur me Juventusin një kontratë afatgjatë.

Shuma e transferimit të tij është 15 milionë euro. Duke parë konkurencën e madhe të një ekipi si Juventus, i riu fillimisht do të huazohet në një ekip brenda Italisë.

Sasuolo, Sampdoria dhe Kaliari janë klubet që mund të përfitojnë nga shërbimet e tij sezonin e ardhshëm. Traore është një lojtar shumë inteligjent dhe në të ardhmen pritet të jetë një nga lojtarët kryesor të kampionëve të Italisë.

ALLIANZ STADIUM, TORINO, ITALY – 2019/03/30: Hamed Junior Traore of Empoli Fc during the Serie A football match between Juventus Fc and Empoli Fc . Juventus Fc wins 1-0 over Empoli Fc. (Photo by Marco Canoniero/LightRocket via Getty Images)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online