Muça: Ç’do ndodhë me Skënderbeun? Bashkia të reagojë

Lajmet që po qarkullojnë për një tjetërsim të klubit të Dinamos në Korçë janë bërë objekt…

40 milionë euro nga Rusia, Dortmundi shet dy sulmuesit

Borusia Dortmund po finalizon shitjet e Andre Shyrrle dhe Maksimilian Filip. Dy futbollistët gjermanë kërkohen nga…

Sejdini: Me Dinamon po bëhen eksperimente, Skënderbeu të gjejë zgjidhje tjetër

Faruk Sejdini, një ndër figurat më të rëndësishme të klubit të Dinamos, ka komentuar lajmet që…

Kastrioti ngre zërin: Superiorja na takon neve!

Futbolli shqiptar ndodhet në një udhëkryq interesant. Luftëtari dhe Flamurtari duhet të shlyejnë brenda afatit borxhet…

Largohet Kolgega, Dinamo “divorc” dhe me veteranin e mbrojtjes

Sot, janë zyrtarizuar dy largime nga ekipi i Dinamos. Kryeqytetasit nuk ia dolën që të ngjiten…

Fluks largimesh te Dinamo, Saliaj dhe Allmuça flasin për situatën aktuale

Në këtë periudhë pushimesh, gjatë muajit qershor dhe në korrik, nga skuadra e Dinamos janë larguar…

Ilir Allmuça lë Dinamon, Ervis Kaja drejt Gjermanisë

Dinamo po humb shumicën e titullarëve. Mendohej se do të ndodhte ndryshe dhe blutë do përforcoheshin…

Eksod te Dinamo, tre titullarë drejt largimit

Shumë skuadra po pësojnë ndryshime gjatë kësaj periudhe, ndërkohë që një prej ekipeve që po “shpërndahet”…

Financat për sezonin e ri, fati i Dinamos vendoset në fundjavë

Dinamo prej vitesh po garon në Kategorinë e Parë, ndërkohë që edhe financiarisht klubi nuk është…

Dy largime “big” nga Dinamo, projekti i ri po… “vjetërsohet”!

Skuadra e Dinamos ka dy-tre sezone që pretendon ngjitjen në Kategorinë Superiore dhe ky synim në…

Sheta: Rinovimet nisin shpejt, do synohen emra për Superioren

E gjithë skuadra e Dinamos që mbylli sezonin e kaluar në Kategorinë e Parë, në këtë…

Mergjyshi: Gjithçka pezull, pas 15 korrikut mësojmë për vazhdimësinë!

Pas përfundimit të sezonit në kaluar, Dinamo ende nuk është bërë e “gjallë” në përgatitjet e…

Allmuça: Objektiva madhore, Dinamo shpejt në elitë

Për futbollistët që mbyllën sezonin 2018-2019 te skuadra e Dinamos kanë nisur pushimet verore. Ndërkohë, stafi…

Dinamo e sezonit të ri, Mërgjyshi zbulon planin e merkatos

Mbeten edhe 90 minuta nga fundi zyrtar i sezonit 2018-2019, por te Dinamo më së shumti…

Sebino Plaku dëshira e madhe, oferta në tavolinë

Kamza u përjashtua nga kampionati dhe ishin disa lojtarët cilësorë që skuadra kryeqytetase kishte në përbërje.…

Mergjyshi: Fitore morali, Dinamo gaboi rrugës

Dinamo, për herë të parë për këtë sezon ia doli të mundte Vllazninë. Një fitore prestigji,…

Sheta: Dinamo e ka bazën, do e shikoni vitin tjetër!

Mund të jetë futbollisti me moshë më të madhe në Kategorinë e Parë, por 38-vjeçari Arian…

Mërgjyshi: Vendi i dytë, domethënës për Dinamon

Dinamo mposhti pastër Erzenin në fundjavë dhe tashmë pozicionohet në vendin e dytë në klasifikim. Blutë…

Besa nuk zhgënjen ndaj Orikut, Turbina thellon krizën e Tomorit

Besa ka marrë tri pikët në transfertën në Orikum ndaj Skuadrës së Orikut. Autorit i golit…

VIDEO | Tiranës i mjaftojnë katër minuta për të mposhtur Dinamon

Tirana dhe Dinamo kanë luajtur një miqësore mes tyre sot në “Selman Stermasi”, duke përfituar nga…

Nga humbja në Shkodër, te vazhdimësia: Mërgjyshi analizon Dinamon

Dinamo u mposht nga Vllaznia javën e shkuar, por për drejtuesit dhe stafin paraqitja e skuadrës…

Lika: Dinamo mbetet Dinamo, për Vllazninë s’ka rival të lehtë

Trajneri i Vllaznisë, Hasan Lika ka folur për mediat para ndeshjes kundër Dinamos, një sfidë shumë…

Allmuça: Ndërprerja e kampionatit jo gjë e mirë, por na ndihmon

Edhe pse futbolli zyrtarisht është i ndërprerë, skuadrat janë duke i vazhduar përgatitjet e tyre. ka…

Sheta optimist: Kam ende për të dhënë në futboll, Dinamo e meriton Superioren

Mbrojtësi i Dinamos, Arian Sheta është një nga futbollistët më me eksperiencë në futbollin shqiptar. Edhe…

Si u rrënua Dinamo dhe plani për ringritjen, rrëfehet administratori Saliaj

Dinamo e këtij sezoni është më ndryshe nga vjet, jo vetëm se renditet në skuadrat e…

Sytë nga e ardhmja, Allmuça: Ju tregoj planin dhe ndryshimet te Dinamo!

Pas ndeshjes me Ilirinë e Fushë-Krujës, që Dinamo e fitoi pastër 2-0, trajneri Igli Allmuça deklaron…

VIDEO | Pamjet flasin qartë, Dinamo proteston për penalltinë e padhënë

Një gol i Kristian Ezikes i dhuroi fitoren Vorës së vendit të fundit në ndeshjen kundër…

Mergjyshi: Po mendojmë për Superioren, ja pse bëmë pak lëvizje

Drejtori i ri Teknik i Dinamos, Artan Mergjyshi, për SportEkspres.com u shpreh optimist për të ardhmen…

Dinamo e fiksuar pas “ish”-ëve, rikthehet mbrojtësi

Dinamo hapi merkaton e dimrit duke rikthyer një “ish” si sulmuesi Erald Kolgega. Afrimi i dytë…

Tërbuni nuk ndalet as nga Dinamo, Korabi fiton ndaj Internacionalit

Tërbuni, skuadra kryesuese e Grupit A në Kategorinë e Dytë, zhvilloi ditën e sotme një ndeshje…

Përcillet në banesën e fundit Vasillaq Zëri, magjistari i topit

Sot në mesditë u zhvilluan homazhet në nderim të Legjendës së futbollit shqiptar, Vasillaq Zërit. Qindra…

Mërgjyshi: Te Dinamo do ndërtoj shinat për ngjitjen në Superiore

Drejtori i ri teknik i Dinamos, Artan Mërgjyshi është shprehur shumë optimist për të ardhmen e…

Takimet miqësore | Bindin Dinamo dhe Turbina, Besa pëson disfatë

Dinamo fitoi takimin miqësor me Burrelin, duke bindur me lojë dhe duke triumfuar 3-1. Të besuarit…

FOTO | Dinamo zyrtarizon rikthimin e mesfushorit

Dinamo po kryen përgatitjet për gjysmën e dytë të sezonit, ku ditën e sotme ekipi blu…

Dinamo mposht moshat e Shqipërisë, Erzeni e Tërbuni dhurojnë spektakël

Janë luajtur sot dy takime miqësore, ku tri ekipe të Kategorisë së Parë kanë zbritur në…

Triumfojnë Besa e Shënkolli, paqe mes Dinamos dhe Apolonisë

Përballje të shumta miqësore të zhvilluara sot. Interesant në Fier takimi mes Apolonisë vendase dhe Dinamos.…

Zyrtare | Mergjyshi rikthehet te Dinamo, trajneri “ndërron” profesion

Pak momente më parë klubi i Dinamos në një postim në llogarinë e tyre në Facebook,…

Rikthehet Artan Mergjyshi, projektohet në pozicion të ri

Merkato në skuadrat e Kategorisë së Parë duket se po bëhet aktive, madje jo vetëm me…

Erzeni në kundërsulm, Hoxha: Dinamo po prish kampionatin, ja ç’bën!

Dinamo akuzoi një ditë më parë për gjykimin në ndeshjen me Erzenin, ndërkohë që mes të…

VIDEO | Humbjet në transfertë, Tomori e Dinamo denoncojnë arbitrat

Dinamo është mposhtur sot nga Erzeni në Shijak, kurse Tomori nga Oriku. Të dyja këto klube…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online