VIDEO | Fenomenal! Shijoni performancën e Sanços kundër Bajernit

Xhejdon Sanço, vetëm 19 vjeç, por një lojtar i kompletuar në të gjitha aspektet. Dortmundi mundi…

VIDEO | Nojer shkon mbi limitet, ndërhyrja e tij është “komedi”

Manuel Nojer do të mbetet gjithmonë i njëjti. Portieri gjerman ishte titullar ndeshjen e mbrëmshme ndaj…

Milot Rashica është idhull te Verderi, merr vlerësimin e radhës

Milot Rashica bëri një sezon të shkëlqyer në Gjermani me skuadrën e Verder Bremenit. Ylli i…

VIDEO | Evertoni nuk ndalet, zyrtarizon afrimin e radhës

Zhan-Filip Gnabim është lojtari më i ri Evertonit. Ai ka firmosur kontratë 5-vjeçare, që e mban…

Nga Prishtina në Bundesligë, transferimi i bujshëm drejt finalizimit

Një lëvizje e papritur drejt finalizimit

VIDEO | “Magjistarët” e Bundesligës, shijoni 10 golat më të bukur

Golat nga goditjet e dënimit janë gjithmonë diçka për t’u shijuar. Bundesliga në faqen e saj…

“No Robbery, no problem”, ylli bavarez gati t’i zëvendësojë

Arjen Roben dhe Frenk Riberi kanë lënë një boshllëk të madh me ikjen e tyre nga…

Dortmund nuk ndalet, dërgon ofertën e parë për yllin e Barçës

Barcelonës i duhen para, ndërsa Malkom Oliveirës i duhen minuta në këmbë. Katalanasit e kanë nxjerrë…

“Do jemi surpriza e sezonit”, talenti i Leverkuzenit i mbyll derën Bajernit

Bajer Leverkuseni ka arritur të seleksionojë disa nga talentet më të mirë të momentit, duke ndërtuar…

Legjenda Hënes jep sinjale largimi, ja kur do vendos

E ardhmja a Uli Hënes si president i Bajernit është drejt fundit. Legjenda e klubit bavarez…

Kampioni i botës është i bindur: Do e trashëgojmë zakonin e Bajernit

Bajerni duket se e ka nisur mbarë sezonin e ri. Skuadra e Niko Kovaç ka zhvilluar…

Lajpcigu i marrosur pas anglezëve, nënshkruan me talentin e Çelsit

Lajpcigu cit pas viti po konfirmohet si një nga ekipet më të mira në Bundesligë, por…

Historia | Bajerni e bleu si pasardhësin e Riberisë, tani luan në kategorinë e nëntë

Pakkush mund ta kujtojë, kur afro shtatë vjet më parë, te Bajerni i Myniut mburreshin se…

Blerja e bujshme e Dortmundit: Do e shikoni sa të fortë jemi!

Borusia Dortmundi deri tani është kampione Gjermanie në merkato, por do duhet ta bëjë këtë edhe…

Historia e çuditshme e yllit të Frankfurtit: Kam alergji barin!

Alergjitë ndaj materialeve të ndryshme natyrorë ose jo në ditët e sotme dhe jo vetëm janë…

Bajern “i marrosur” me yjet e La Ligas, synon një argjentinas

Bajerni i Mynihut kërkon shërbimet e Xhovani Lo Çelso. 23-vjeçari aktivizohet me Betisin. Në klubin andaluzian…

Tërhiqet një “makineri golash”, sezonin e fundit e luan me Verder Bremen

Për Klaudio Pizarron mjafton me kaq. Pas më shumë se dy dekadash në maksimumin e futbollit,…

VIDEO | “E gjetëm sulmuesin”, stërvitja e Shalkes është epike!

Shalke po stërvitet mes gjelbërimit dhe nuk është aspak çudi që në fushë “të debutojnë” kafshë…

Bajern piketon një spanjoll, do i paguajë klauzolën

Bajernit i duhet dy lojtarë cilësorë krahu, ndërkohë që ka fuqi financiare të marrë vetëm një…

Zi te Dortmundi, shuhet legjenda e klubit gjerman

Borusia Dortmund është në zi. Klubi gjerman ka njoftuar ndarjen nga jeta të një prej njerëzve…

Hudson-Odoi te Bajern? Lampard i bën presion talentit

Kallum Hudson-Odoi është një nga çështjet që vlon më shumë se të tjerat në kampin e…

Shiti dy lojtarë për 110 mln euro, njihuni me “trurin” e Frankfurtit?

Lojtarët e një klubi mund të jenë talente të mëdhenj, por nëse nuk kanë dikë që…

Rivalitet i ashpër me Dortmundin, Rumenige ka diçka për të thënë!

Bundesliga pritet të dhurojë spektakël këtë vit. Bajerni si gjithmoën mbetet mjaft lart, por Borusia e…

Dortmundi për titull? Një “ish” duket i bindur!

Dortumd dhe Bajern pritet të kenë një konkurencë të ashpër sezonin e ardhshëm. Dortmundi ka bërë…

Zyrtare | De Ligt iu mbylli derën, PSG firmos me një tjetër talent

Abdu Dialo është zyrtarisht futbollist i PSG. Klubi parizien ka arritur marrëveshjen totale me Borusian e…

Plan B për sulmin, Bajerni kërkon të rikthejë një “ish”

Te Bajerni i Mynihut janë mëse të kënaqur me Robert Levandovskin. Polaku konsiderohet nga shumë vetë…

Bajern hedh sytë në Veri të Londrës, do yllin e Totenhem

Bajern ka sjellë Pavard dhe Hernandes në mbrojtje, por nuk mjatfohen me kaq. Hënes dhe Rumenige…

Bajerni dhe Siti “në gjumë”, ai që e pëson është Sane

Bajerni i Mynihut po pret përgjigjen e Barcelonës për sulmuesin Ousmane Dembele, Mançester Siti po pret…

Myler: Do të jetë qejf të jemi në krye të tabelës

Borusia e Dortmundit prej vitesh është i vetmi kundërshtar që i bën “fresk” Barjernit të Mynihut.…

Nisin daljet te Juventusi, mesfushori pranë kthimit në Bundesligë

Me ardhjen e blerjeve të reja, mesfusha e Juventusit është populluar jo pak. Jo të gjithë…

Borusia e largon, gjermani përfundon në Serie A

Borusia Dormtund është skuadra më aktive në Bundesligë gjatë kësaj. Biznesmenë të zotë drejtuesit drejtusit verdhezinj,…

Rumenige: Champions-i na vështirësohet vit pas viti, tifozët harrojnë diçka

Drejtori ekzekutiv i Bajernit, Karl-Hainc Rumeninge, është ndalur të flasë për medien gjermane “Sport1” në lidhje…

Roma gjen zëvendësuesin e “Faraonit”, vjen nga Gjermania

Roma i ka hapur punë vetes me largimin e El Sharauit. “Faraoni” u largua drejt Kinës…

Bajern i paraprin të ardhmes, dy supertalente në orbitën e bavarezëve

Bajerni i Mynihut këtë vit është detyruar të ndërrojë strategjinë e klubit mbi merkaton, duke bërë…

Rumenige: U habita për Nojer! Humels? Më i miri është te Bajerni

Karl Hainc Rumenige ka dalë sot para mediave dhe normalisht që ngacmimet kanë qenë të shumta.…

Sane dhe Pepe jashtë planit, Bajernin e tundon një holandez

Bajerni i Mynihut u tërhoq nga bisedimet për Leroi Sane dhe Nikolas Pepe. I pari u…

E kryer | Kontratë deri në vitin 2023, Bajerni “betonon” sulmuesin

“Dashuria” mes Levandovskit dhe Bajern Mynih do të zgjasë “përjetësisht”. Sulmuesi sezonin e kaluar kërkoi largimin,…

Bajern gjen pasardhësin e Havi Martinez, gati oferta e parë

Bajerni i Mynihut kërkon shërbimet e Mark Roka. Mesfushori spanjoll aktivizohet në La Liga me skuadrën…

Interesi mbi Dembele, Barcelona bën gjithçka të qartë

Osman Dembele është shndërruar në një nga objektivat kryesorë të Bajernit të Mynihut. Francezi ka treguar…

Buzëqesh Juventusi, rriten kërkesat për mbrojtësin

54 milionë euro ofrohen për mbrojtësin

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online