VIDEO | Nojer shkon mbi limitet, ndërhyrja e tij është “komedi”

0

Manuel Nojer do të mbetet gjithmonë i njëjti. Portieri gjerman ishte titullar ndeshjen e mbrëmshme ndaj Borusia Dortmundit, e vlefshme për Superkupën e Gjermanisë. Gardiani njihet për aventurat e tij të shumta gjatë lojës dhe mbrëmë për pak sa nuk rezultoi një gabim amatoresk.

Pako Alkaser mori krahun e majtë. Nojer tentoi më shumë se mundësitë e tij dhe vrapoi të bllokonte sulmuesin. Pako e goditi menjëherë topin për ta dërguar në portën e boshatisur, por nuk ishte i saktë. Dajle e çusitshme e portierit, pasi Alkaser ishte i vetëm në sulm dhe lojtarët e Bajernit nuk do e kishin aspak të vështirë ta neutralizonin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.