Browsing Tag

Bundesliga

Tare udhëton në Frankfurt, synon gjigantin austriak

Futbollisti rumun Stefan Radu është shumë pranë divorcit. Mediet italiane raportojnë se drejtuesit e klubit dhe lojtarit kanë rënë dakord të ndërpresin me marrëveshje kontratën pas 11 vitesh bashkëpunim. Sipas “lacionews24”, Igli Tare ka…

Jo vetëm afrime te Dortmundi, vjen largimi i parë

Pas një ofensive shumë të fuqishme në blerje, Borusia e Dortmundit ka nisur largimet e para për të ulur harxhimet dhe mbipopullimin e reparteve. Maksimilian Filip është i pari që nis këtë aksion. Sulmuesi i krahut, falë formës së tij të…

Levandovski: Do ishte super nëse ky lojtar vjen!

Largimi i Roben dhe Riberi ka bërë që Bajern të kërkojë të sjellë dy sulmues po aq të mirë. Një nga më të kërkuarit nga bavarezët është Leroi Sane. Gjermani ka shprehur dëshirën për t’u larguar nga Siti, me drëjtuesit që nuk kanë…

Bajerni i tregon derën, Boateng i vetëofrohet gjigantit italian

Bajerni i Mynihut po përpiqet të heqë dorë nga fasha e vjetër e skuadrës dhe të ndërtojë një bërthamë me lojtarë të rinj dhe premtues. Në këtë mënyrë Zherom Boateng me shumë mundësi do të largohet nga “Allianz Arena”. Qendërmbrojtësit i…

Odegard lë përsëri Realin, norvegjezi me ekip të ri!

Martin Odegard padyshim është një ndër emrat më të njohur në futboll, pasi shihet si një prej lojtarëve më premtues. Norvegjezi u mor me bujë nga Reali në vitin 2015, kohë kur Odegard numëronte vetëm 16 vjeç. Tashmë, mesfushori i…

Riberi: E dua stolin e Bajernit, kam mentalitet fituesi!

Frenk Riberi u largua nga Bajerni pas plot 12 vitesh dhe sulmuesi francez, është ende duke pritur oferta. Vetë Riberi tha se mendja dhe trupi i tij janë gati të luajnë në ritme të larta, si dhe ka dëshirën që një ditë të ketë një rol në…

Konte do yllin kroat, Inter nis ofertën zyrtare

Me ardhjen e tij te Inter, Antonio Konte ka vendosur kushtin e të bërit një merkato të fuqishme dhe sjelljen në San Siro të lojtarëve, që ai kërkon. Emrave të Niko Barelës dhe Edin Xhekos i shtohet Ante Rebiç. Sulmuesi kroat aktivizohet me…

Goditja e madhe e Dortmundit, blen mbrojtësin e Bajernit

Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut përfshihen shpesh në transferime gjatë merkatos pavarësisht rivalitet që këta dy klube kanë në kampioant. Drejtuesit e verdhezinvje janë në hapat e fundit të finalizimit të transferim të Mats…

Mavraj drejt ndarjes nga Ingolshtadi, ja destinacioni i ri

Mërgim Mavraj u afrua tek Ingolshtad gjatë merkatos së janarit si një ndër përforcimet e shumta që klubi bavarez kreu për të siguruar qëndrimin në Bundesligën e dytë. Fatkeqësisht objektivi nuk u arrit pasi Ingolshtad u eliminua në ndeshjen…

I duhet eksperiencë, Dortmundi tenton mbrojtësin francez

Skuadra e Borusia Dortmund këtë merkato kërkon një mbrojtës qendre me eksperiencë. Dialo, Akanzhi apo Zagadu kanë një moshë shumë të re. Qendra e repartit difensiv është një repart delikat, ku duhet me patjetër një lojtar i pjekur dhe i…

Bajerni magnet, kërkon të “thithë” talentin e Leverkusen

Kai Haverc është objektivi i Bajern për të zëvendësuar Arjen Roben. Holandezi largohet këtë verë dhe ylli i Bajer Leverkusen është i duhuri për ta zëvendësuar. 19-vjeçari ka treguar se është e ardhmja e futbollit gjerman me 17 golat dhe 3…

Reali apo Bajerni? Vendoset zyrtarisht fati i Hames!

Hames Rodriges nuk do të jetë pjesë e Bajernit sezonin e ardhshëm. Kolumbiani do të kthehet te Real Madrid, pasi ky ishte viti i fundit i huazimit te kampionët e Gjermanisë. Klubi bavarez kishte të drejtën e blerjes së tij për shifrën e 42…

Juventusi pranë goditjes së bujshme, pazar te Bajerni

Çështja kryesore që diskutohet te Juventusi është padyshim ajo e trajnerit të ri, por gjithsesi kjo nuk do të thotë që drejtuesit nuk po mendojnë për merkaton. Pikërisht ditën e sotme “Calciomercato.com” raporton se drejtuesit e…

Probleme me kontratën, Gëce i “shkel syrin” Premier Ligës

Mario Gëce është futur në vitin e fundit të kontratës me skuadrën e Dortmundit dhe rinovimi, duket shumë larg. Mesfushori gjerman është lojtari i dytë më i paguar te verdhezinjtë, pas Marko Rojs, por drejtuesit e klubit kanë vendosur që t’i…

E ardhmja e Hames, fantazisti i Bajernit merr vendimin

Hames Rodrigez pritet të jetë dhe njëherë tjetë çështje e nxehtë te Bajerni i Mynihut. Fantazisti kolumbian është në pronësi të Real Madridit, por një rikthim te “Los Blancos” nuk është në planet e tij. Sipas mediave, gjermane, Hames tashmë…

Ekipet “Big” gati, garë e fortë për zbulimin e La Liga-s

Bajerni i Mynihut dhe Arsenali janë futur në garë për Mario Hermozon. Mbrojtësi i Espanjol ka treguar aftësi të jashtëzakonshme, duke u shndërruar në një prej lojtarëve më të mirë të ekipit katalanas. Paraqitjet e tij pozitive kanë rënë në…