Browsing Tag

Berisha

“Samurai” Berisha, debutim i pafat në Hiroshima

Pas 8 vitesh, shumë trofesh dhe rekordit të golave në kampionatin australian, Besart Berisha ka vendosur të ndryshojë ambient, duke shkuar në Japoni. Sulmuesi i njohur nga Kosova firmosi muajin e shkuar për Sanfreçe Hiroshimën, por…

Jo një, por dy Berisha: edhe Etriti drejt Sampdorias

Prej ditësh po flitet për transferimin e Valon Berishës nga Salcburgu te Sampdoria dhe tashmë marrëveshja duket e kryer, për 7 milionë euro plus 1 bonus, ndërkohë që mesfushori i Kosovës ka dhënë aprovimin e tij, pas një vizite në Xhenova…

Berisha mbret i Australisë, por tani mund të largohet

Besart Berisha mund të quhet pa frikë mbreti i Australisë. Shënuesi më i mirë në historinë e kampionatit australian është kthyer një njeriun e trofeve, sepse para pak ditësh u shpall kampion me Melburn Viktori, në fund të një tjetër sezoni…

Atalanta ul në stol Berishën, zëvendësi e katranos

Etrit Berisha është një ndër portierët më të mirë në Serinë A, por herë pas here trajneri Xhan Piero Gasperini i jep ndonjë ndeshje pushim (tre ndeshje kampionati këtë sezon), për të provuar edhe portierin e dytë Pierluixhi Golini. Ky i…

Berisha te Leganes, Tirana do kërkojë zyrtarisht 270 mijë €

Ish-futbollisti i Tiranës, Elvi Berisha, është përfundimisht pjesë e skuadrës spanjolle të Leganes, një lajm i rëndësishëm për karrierën e tij, të ardhmen kuqezi – është pjesë e Kombëtares Under 19 – por në mënyrë indirekte dhe për Tiranën.…

Zyrtare/ Pas Bares, edhe Elvi Berisha bëhet “spanjoll”

Talenti i Tiranës, Elvi Berisha, më në fund ka firmosur në Spanjë, për Leganes. Klubi i Primeras është bindur nga paraqitjet e mira të mesfushorit 18-vjeçar, i cili qëndroi disa kohë në provë me Leganes B. Sot Berisha ka firmosur, duke u…

Vetëm Roshi sheh fushën, Balaj e Berisha ende “out”

Situatë e çuditshme e treshes shqiptare të ish-Terek Groznit, që tashmë quhet Ahmat Grozni. Klubi çeçen i mori si investime të mëdha, por prej disa muajsh duket se ekziston një ftohje e madhe mes trajnerit të ardhur në fund të sezonit të…

Atalanta e Berishës nuk ndalet, fiton edhe në Valencia

Pas Lilës dhe Dortmundit, Atalanta e Etrit Berishës thyen edhe Valencian. Një verë fantastike për klubin bergamask, që ka humbur pak lojtarë, si Konti e Kesie, por duket se ka një skuadër super, gati për pjesëmarrjen në Europa League.…

Ahmat Grozni ndalet, Roshi e Balaj shqetësojnë Panuçin

Pas tre fitoresh rresht, Ahmat Grozni u ndal sot, duke humbur në fushën e Ufas 3-2. Një humbje e papritur, aq më shumë që në fillim të pjesës së dytë skuadra çeçene zhbllokoi shifrat. Megjithatë, në minutat 80, 84 e 86 Ufa shënoi tre herë,…

Ahmat Grozni triumfon sërish, vetëm Balaj titullar

Ahmat Grozni, ish-Tereku i Çeçenisë, ka regjistruar sot fitoren e dytë rresht në kampionatin rus, duke qenë në grupin e kreut të tabelës. Sot Ahmat Grozni fitoi në Rostov 1-0, me një gol të shënuar në minutën e 55-të nga Sadaev. Ky…

Elvi Berisha drejt Spanjës, Doka në Kroaci

Tirana ka javë që pret ofertat e duhura për të shitur disa lojtarë dhe duket se ka mbyllur shitjet e Mervejlit dhe Akuasë, por tashmë rrezikon t’i zbrazet skuadra, sepse po vijnë “lumë” ofertash edhe për lojtarë të tjerë, njofton…

Zyrtare, Berisha qëndron tek Atalanta

Ashtu si pritej, Etrit Berisha do të qëndrojë tek Atalanta. Sky Sport 24 raporton se klubi bergamask ka vendosur të ushtrojë klauzolën e të drejtës së blerjes së portierit të kombëtares sonë, që ishte në huazim sezonin e fundit nga…

Berisha tek Atalanta, për të çuar Papu Gomez te Lacio

Alehandro Gomez, me pseudonimin Papu, ka qenë një ndër zbulimet e Atalantës këtë sezon dhe tashmë e kërkon me ngulm Lacio. Sulmuesi i grumbulluar me kombëtaren argjentinase nuk është më një djalosh, pasi është 29 vjeç, ndaj oferta nga Lacio…

Berisha për De Biazin: Nderove një popull të tërë

Etrit Berisha ka falënderuar Xhani De Biazin me një postim në Instagram, pasi ka mësuar për largimin e trajnerit italian, me të cilin u bë një pikë kyçe e kombëtares shqiptare. Portieri shkruan: “Ke qenë një shembull për ne, na bëre të…

Lufta Berisha-Bunjaki, Sokoli është me trajnerin

Bëri shumë bujë dje braktisja e Kosovës nga ana e Besart Berishës, i cili i zhgënjyer nga ulja në stol kundër Turqisë sulmoi ashpër trajnerin Albert Bunjaku, duke e quajtur trajnerin më të paaftë që ka njohur dhe duke deklaruar se nuk…

Hysaj, Strakosha e Berisha, rritet sërish vlera në treg

Kombëtarja është në krizë, por disa nga lojtarët e Shqipërisë janë në moment të artë në aspektin personal. Siti i specializuar në tregun e futbollit, “transfermarkt.de”, që përcakton një vlerë të përafërt në treg për çdo futbollist, bazuar…