Berisha mbret i Australisë, por tani mund të largohet

0

Besart Berisha mund të quhet pa frikë mbreti i Australisë. Shënuesi më i mirë në historinë e kampionatit australian është kthyer një njeriun e trofeve, sepse para pak ditësh u shpall kampion me Melburn Viktori, në fund të një tjetër sezoni mbresëlënës, me shqiptarin që shkëlqeu në play-off.

Megjithatë, tashmë Melburn Viktori mund të humbasë yjet e saj, sepse shumë emra të njohur janë drejt largimit. Një prej tyre është pikërisht Berisha, lojtari simbol i Melburnit, që mban pezullim gjithë strategjitë e klubit.

32-vjeçari ka lënë të kuptohet se po sheh vërdallë dhe ofertat e çmendura që i kanë ardhur nga Kina tashmë duhen parë me prioritet, për të kapur kontratën e fundit të madhe në karrierë, pas triumfit total në Australi.

Berisha ka edhe një vit kontratë, por nëse do të kërkojë largimin, zor se Viktori do ta ndalë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.