Vllaznia siguron qendërmbrojtësin e parë, një gjigant nga Shkupi

Quhet Sedat Berisha, është 28 vjeç dhe është mbrojtësi i ri i Vllaznisë. Bëhet fjalë për një qendërmbrojtës të fuqishëm, 1.90 i gjatë, i cili ka një CV të shkëlqyer.

Mbrojtësi nga Shkupi ka luajtur edhe tek Shkëndija, Metalurgu i Shkupit e Bursaspori, ndërkohë që ka luajtur pak muaj edhe në Kuvajt, tek Al-Xhahra.

Në vitin 2017 ka luajtur te Shkupi, ku ka qenë titullar i paprekshëm dhe një ndër më të mirët.

Tani Berisha ka firmosur për Vllazninë dhe sot bashkohet me skuadrën në Ulqin.

Me këtë përforcim, Vllaznia vë “tullën” e parë në mbrojtje, aty ku pret edhe një qendërmbrojtës tjetër niveli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online