Lajme të mira nga Serie A, kuqezinjtë e Lacios janë gati!

Thomas Strakosha, portieri i kombëtares kuqezi, është rikthyer nga dëmtimi. Gardiani kuqezi vuante nga një dëmtim…

VIDEO | Ish-mbrojtësi i Tiranës i jep fitoren Dritës kundër O. Nikosia

Drita ka luajtur sot një miqësore përballë Olimpiakos Nikosia, takim që e ka fituar 1-0. Golin…

Lacio ofron Berishën dhe “cash”, synohet talenti hungarez

Talenti hungarez i Red Bull, Salcburg, Dominik Soboslai është kthyer në një lojtar që po tërheq…

Berisha e Roshi pësojnë disfatë në Rusi, rezultate “mix” në Zvicër

Shumë futbollistë shqiptarë që luajnë në kampionate të huaja e kanë nisur sezonin dhe disa prej…

VIDEO | Berisha goleador, shënon “perlën” e radhës

Bernard Berisha po kalon momentin e tij më të mirë në karrierë me skuadrën e Akhmat…

“Mbyllim llogaritë në Izrael, ja kush më impresionoi te Laçi”

Trajneri i Hapoel Ber Shevës, Barak Bakhar ka folur në përfundim të takimit ndaj Laçit për…

Valon Berisha i ikur, veprimi i Lacios nuk lë vend për dyshime

Transferimi i Valon Berishës te Lacio nuk rezultoi një histori suksesi. Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës…

Roshi mungoi, një “ish” i Skëndërbeut protagonist te Grozni

Te skuadra ruse e Akhmat Groznit, aktivizohen momentalisht 2 futbollistë shqiptarë, Odise Roshi dhe Benard Berisha.…

Ofertë për Valon Berishën, Lacios i duhet të vendosë

Valon Berisha nuk pati një sezon të mirë në debutimin e tij në futbollin italian. Lacio…

Lacio ka dyshime, e ardhmja e Berishës mbetet enigmë

Skuadra e Lacios pagoi plot 7.6 milionë euro për të siguruar kartonin e mesfushorit të Kosovës,…

Gjimshiti është kthyer në garanci, Berisha në “fantazmë”

Atalanta fluturon, Gjimshiti po ashtu. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare tashmë nuk është më një rezervë luksi,…

Berisha: Ju tregoj pikat e forta të Edi Rejës, do rikthejë harmoninë në ekip

Portieri i kombëtares sonë, Etrit Berisha, ishte i ftuar në lidhje direkte me emisionin “Zona Gol”…

Dëmtim i rëndë në gju, shqiptari i Lacios mbyll sezonin

Nuk ka shkuar siç pritej sezoni i parë i Valon Berishës në Itali. Futbollisti i Lacios…

VIDEO | Atalanta fluturon me Gomez-Iliçiç, bergamaskët likuidojnë Fioren

Atalanta e Berishës e Gjimshitit rikthehet te fitorja në Serie A, teksa ka triumfuar me shifrat…

VIDEO | Spektakël i Atalantës, “pushton” Firencen për tre minuta

Po luhet në “Artemio Franchi” gjysmëfinalja e vajtjes në Kupën e Italisë, mes Fiorentinës dhe Atalantës.…

VIDEO | Veton Berisha protagonist në Austri, Rapidi thyen Salcburgun

Skuadra e Red Bull Salcburg nuk ka konkurrencë prej më shumë se një dekade në kampionatin…

Laçi merr lajmin e keq, Elvi Berisha rikthehet në prill

Skuadra e Laçit do të luajë kundër Kastriotit ditën e diel, një transfertë shumë e vështirë…

Lacio në emergjencë, kërkon shpëtim te “magjistarja e muskujve”!

Lacio ndodhet në një pikë kyçe të sezonit. Objektivi i ekipit bardhekaltër është sigurimi i një…

Një formacion i tërë në infermierinë e Lacios, mes të dëmtuarve dhe dy shqiptarë

Skuadra e Lacios po përjeton një krizë dëmtimesh si kurrë më parë. Infermieria e klubit të…

VIDEO | Triumfon Lacio dhe thyhet Veseli, Strakosha i pakalueshëm

Java e 23-të në Serie A ka startuar me një derbi shqiptarësh, pasi Lacio priti në…

VIDEO | Atalanta ia del, Berisha-Gjimshiti një “mur” i pakalueshëm

Atalanta ka marrë një tjetër fitore në Serie A, pasi mposhti në transfertë ekipin e Kaljarit.…

FOTO | Ish-mbrojtësi i Tiranës prezantohet te Drita

Tashmë është gjithçka zyrtare. Edhe pse u raportuar para pak ditësh se Sedat Berisha ka nënshkruar…

Tirana i ndërpreu kontratën në janar, mbrojtësi gjen skuadër të re

Sedat Berisha u transferua te Tirana në fillim të këtij sezoni, por vetëm pas gjashtë muajsh,…

FOTO/ Berisha “hero” në Kosovë, skuadra e Llapit e nderon me mirënjohje

Mesfushori kosovar i Lacios, Valon Berisha ka qenë i pranishëm në ambientet e klubit të Llapit,…

Atalanta thellon krizën e Lacios, Berisha e Gjimishiti festojnë në fushë

Atalantës i ka mjaftuar golin i sulmuesit kolumbian Duvan Zapata për të marrë tri pikët në…

Berisha flet si titullar: Konkurrenca na bën mirë, të rikuperojmë ndaj Udinezes

Etrit Berisha duket se më në fund e ka fituar vendin e titullarit te skuadra e…

VIDEO | Dy “krisma” në fillim dhe në fund, Napoli likuidon Atalantën

Një gol në fillimin e ndeshjes dhe një tjetër në fund i dhuruan tre pikët Napolit…

Berisha dhe Kryeziu: Luajmë për njëri-tjetrin, në Prishtinë i hapim probleme çdokujt

Valon Berisha foli për mikrofonin e “Supersport” pas fitores historike ndaj Azerbajxhanit. Mesfushori i rritur në…

Etrit Berisha: Reaguam si duhej, unë nuk jam Van der Sar

Portieri i Shqipërisë, Etrit Berisha, foli në RTSH pas ndeshjes kundër Uellsit, duke qenë edhe ai…

Shiriti ”ters”, sa shumë na mungon një lider

Shiriti i kapitenit ka gjetur pronar më së fundmi, pasi Mavraj tani do të jetë pronari…

Berisha: Nuk duhet kritikuar vetëm Panuçi, fitojmë e humbim bashkë

Portieri i kombëtares shqiptare, Ertrit Berisha, foli para mikrofonit të “rtsh” pas përfundimit të takimit ndaj…

VIDEO | Gjimshiti “fundos” Interin, Atalanta “shkërmoq” zikaltrit

Atalanta e Etrit Berishës dhe Berat Gjimshitit arriti një sukses mjaft të rëndësishëm ndaj Interit, teksa…

Berisha i magjishëm, shtypi italian e ngre në qiell

Ertrit Berisha kreu një paraqitje mjaft të mirë në fitoren 2 – 1 të Atalantës në…

Berisha shkëlqen në fitoren e Atalantës, Memushaj pëson disfatën e parë

Atalanta ka mundur Parmën në shtëpi me rezultatin 3-0. Trajneri i bergamaskëve i besoi që nga…

Atalanta beson tek projekti i Gasperinit, zgjatet bashkëpunimi

Atalata ka besim tek projekti i Xhan Piero Gasperinit. Skuadra nga Bergamo ka zgjatur bashkëpunimin me…

Seria A| Juventus nis arratinë, Milani dhe Interi larg pritshmërive

Është luajtur e gjitha java e katërt në Seria A dhe tani duket se po bëhet…

Kopenhagen “shuplakë” Atalantës, Gjimshiti e Berisha “spektatorë” të dështimit

Atalanta nuk ia ka dalë të kualifikohet në fazën e grupeve të Europa League. Italianët u…

Atalanta i tregon derën Berishës, Gjimshitit i jepet një dorë

Ertrit Berisha vazhdon të jetë në stolin e Atalantës. Klubi nga Bergamo ia ka bërë të…

Serie A vishet kuqezi, katër shqiptarë përballen në mbrëmje

Serie A starton sot me ndeshjen Kievo – Juventus në orën 18:00 dhe Lacio – Napoli…

Leganes shqiptarizohet, 3 talente në La Liga

  Pak nga pak talentet shqiptare po shpërndahen në gjithë Europën dhe tashmë edhe futbolli spanjoll…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online