Atalanta e Berishës nuk ndalet, fiton edhe në Valencia

0

Pas Lilës dhe Dortmundit, Atalanta e Etrit Berishës thyen edhe Valencian. Një verë fantastike për klubin bergamask, që ka humbur pak lojtarë, si Konti e Kesie, por duket se ka një skuadër super, gati për pjesëmarrjen në Europa League.

Mbrëmë Atalanta fitoi 2-1 në “Mestalla”, ndaj një rivali me emër të madh. Toloi shënoi në fillim, Vezo barazoi për Valencian, duke çuar në rrjetë një të grushtuar nga Berisha, ndërsa Palomino në minutën e 66-të siguroi fitoren italiane.

Berisha luajti 90 minuta, duke qenë në nivelin e tij të zakonshëm, sepse në fund të pjesës së parë kreu një pritje shpëtimtare dhe si gjithnjë i dha siguri mbrojtjes.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.