Ahmat Grozni triumfon sërish, vetëm Balaj titullar

0

Ahmat Grozni, ish-Tereku i Çeçenisë, ka regjistruar sot fitoren e dytë rresht në kampionatin rus, duke qenë në grupin e kreut të tabelës.

Sot Ahmat Grozni fitoi në Rostov 1-0, me një gol të shënuar në minutën e 55-të nga Sadaev. Ky zëvendësoi pas pushimit Bekim Balajn, i vetmi shqiptar nga minuta e parë në fushë.

Ndërkaq, Odise Roshi u fut në minutën e 65-të dhe Bernard Berisha 11 minuta më vonë, duke u ndëshkuar edhe me karton të verdhë në shtesë.

Fillim perfekt për klubin çeçen, jo dhe aq për shqiptarët, sepse Balaj ishte i vetmi që luajti javën e shkuar (90 minuta), ndërsa sot asnjëri nuk luajti 90 minuta.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online