Atalanta beson tek projekti i Gasperinit, zgjatet bashkëpunimi

0

Atalata ka besim tek projekti i Xhan Piero Gasperinit. Skuadra nga Bergamo ka zgjatur bashkëpunimin me teknikun 60-vjeçar, deri në vitin 2021 me të drejtë rinovimi edhe për një edicion tjetër.

Gasperini e drejton Atalantën që nga viti 2016 dhe drejtuesit janë të kënaqur nga puna e tij. Gjithsesi, duhet përmendur se atlant është një moment mjaft të vështirë pasi nuk ka marrë asnjë fitore në 5 ndeshjet e fundit në të gjitha garat.

Tek Atalanta luajnë dhe dy lojtarët e Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha dhe Berat gjinishit. Të dy këto lojtarë nuk duket se janë ndër të preferuarit e trajnerit. “Gardiani” e ka humbur vendin e titullarit, por dhe mbrojtësi ishte në stol në ndeshjen e fundit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.