Atalanta i tregon derën Berishës, Gjimshitit i jepet një dorë

0

Ertrit Berisha vazhdon të jetë në stolin e Atalantës. Klubi nga Bergamo ia ka bërë të qartë, portieri i parë këtë sezon do të jetë i riu i ardhur nga Aston Vila, Pierluixhi Golini. Sonte bergamaskët  presin Frozinonen dhe Berisha është sërish në stol.

Atalanta shpreson që 29-vjeçarit të pranojë kërkesën nga francezët e Lilës, në të kundërt, Berishës mund t’i mbeten vetëm ndeshjet e Kupës së Italisë. Në fushë nga minuta e parë e nis dhe Berat Gjimishiti, por edhe te ky aktivizim dyshohet se fshihen lojërat e merkatos.

Për qendërmbrojtësin ka pasur interes nga kampionati rus, por skuadra në fjalë ende nuk është e bindur për lojtarin dhe një performancë e mirë ditën e sotme mund të mbyllë kapakun çdo gjëje.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.