Browsing Tag

Benzema

VIDEO | Reali ngec sërish, Benzema nuk resht së shënuari

Real Madrid është ndalur në një barazim 1 – 1 në transfertën ndaj Leganes. Zidan hodhi në fushë një ekip me rotacione të shumta nga mbrojtja në sulm. Leganes zhbllokoi takimin në limitet pjesës së parë, ndërsa “Los Blancos” rikthyen…

Benzema ndryshon planet e Zidan, devijon merkato e Realit

Drejtuesit e Real Madrid po përgatiten për revolucionin e merkatos së verës. Emrat e preferuar të Zinedin Zidan tashmë dihen nga të gjithë. Hazard dhe Pogba janë më të përfolurit, por ende nuk ka dalë një emër përsa i përket majës…

Mungesa e Ronaldos te Reali? Kasemiro i drejtpërdrejtë

Reali i Madridit ka pësuar një humbje turpëruese mbrëmë ndaj Barcelonës me rezultatin 0-3, ku pavarësisht rasteve të shumta të krijuara çaluan në finalizim . Benzema dhe veçanërisht Vinisius nuk arritën të gjejnë rrugën e rrjetës…

Solari bën ironikun: Tani e morët vesh kush është Benzema!

Karim Benzema po përjeton një formë të shkëlqyer, teksa ka shënuar pesë gola në tre ndeshjet e fundit. Trajneri i Real Madrid, Santiago Solari e shfrytëzoi këtë formë të mirë, për t’iu kundërpërgjigjur gazetarëve, të cilët prej muajsh nuk i…

Rilindja e Benzemasë, tani nuk shpërdoron më!  

Karim Benzema duket se ka rilindur këtë edicion! Francezi po bën mjaft mirë dhe së bashku me Bejlin kanë bërë që të mos ndihet thuajse aspak mungesa e Ronaldos. Këtë edicion, sulmuesi ka shënuar 4 gola deri më tani, çka dëshmojnë dhe formën…

Ronaldo nuk duhet? Benzema e Bejl vijojnë spektaklin

Reali i Madridit ka regjistruar fitoren e tretë rresht në kampionatin spanjoll, pasi ka mposhtur 4-1 Leganesin sot në mbrëmje në Bernabeu dhe vazhdon të tregojë se largimi i Ronaldos jo vetëm që nuk po ndihet, por ka ndihmuar sulmuesit…

Zgjidhje emergjente, Reali gjen rezervën e Benzemas në Francë

Merkatoja në Spanjë mbyllet pas 9 ditësh dhe te Real Madrid kanë mbetur ende shumë boshllëqe. “Los Blancos”, nuk kanë arritur të gjejë një zëvendësues për Kristiano Ronaldon, ose të paktën një sulmues më të mirë se Benzema. Të gjendur…

Pas Ronaldos, kush do i gjuajë penalltitë te Reali?

Dikush do thotë: hall i madh fort, penalltitë i gjuajnë të gjithë, rëndësi ka të fitohen. Megjithatë, kur bëhet fjalë për Realin diskutimi ndryshon, sepse aty gjithçka është në qendër të vëmendjes, gjithçka amplifikohet dhe tani që ka ikur…

Milani kërkon sulmues, “peshkon” edhe te Reali

Duket se pronarët e rinj të Milanit e kanë seriozisht, kur thonë se projekti i tyre është afatgjatë. Gatuzos i është premtuar sulmues niveli dhe tashmë mbetet vetëm të vendoset se cili është synimi madhor, sepse fillimisht doli në dritë…

Benzema “out” për 4 deri në 6 javë, por kthehet CR7

Karim Benzema u detyrua të linte fushën i dëmtuar që në pjesën e parë në sfidën kundër Levantes. Fatkeqësisht, francezi rezulton se nuk do të luajë në Champions League kundër Apoelit të mërkurën e ardhshme. Klubi i Real Madridit ka zbuluar…

Benzema: Zidan nuk ka fituar vetëm prej fatit

Real Madridi ka ndryshuar plotësisht me Zinedin Zidanin dhe për këtë askush nuk ka dyshime. Sulmuesi Karim Benzema, në një intervistë të fundit, e ka përforcuar këtë fakt. “Zizuja ka pasur një ndikim të madh në fitimin e trofeve. Për…