Zgjidhje emergjente, Reali gjen rezervën e Benzemas në Francë

0

Merkatoja në Spanjë mbyllet pas 9 ditësh dhe te Real Madrid kanë mbetur ende shumë boshllëqe. “Los Blancos”, nuk kanë arritur të gjejë një zëvendësues për Kristiano Ronaldon, ose të paktën një sulmues më të mirë se Benzema.

Të gjendur para kësaj situate në Madrid, po mundohen që të paktën të sigurojnë një sulmues rezervë cilësor, pasi francezi Benzema ka një raport shumë të shpeshtë me dëmtimet sidomos ato me tërheqjet muskulore, diçka kjo që përkeqësohet me kalimin e ditëve.

Sipas medies kolumbiane “OndaCero”, përfaqësuesit e Realit kanë pasur kontakte me Monakon për të afruar në ekip sulmuesin Radamel Falkao. 32-vjeçari shihet si një zgjidhje afatshkurtër derisa në treg të dalë një lojtari i një kalibri Botëror. Te Monako janë gati për ta lëshuar kolumbianin, për t’i hapur rrugë sulmuesve të rinj, Pelegri dhe Syla.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.