Video | Reali mposht Milanin, Lopetegui i gëzohet trofeut të parë

0

Real Madrid është skuadra fituese e trofeut “Santiago Bernabeu” pas fitores 3-1 daj Milanit. Skuadra e drejtuar nga Hulen Lopetegui ka rikthyer entuziazmin në shkallët e stadiumit që mban të njëjtin emër me trofeun e sapo fituar.

Ky test miqësor tregoi se edhe pa Kristiano Ronaldon, Reali mbetet një ekip për t’u pasur frikë nga çdo skuadër. Karim Benzema, Gareth Bejl dhe Borja Majoral shënuan për spanjollët, ndërsa për Milani gjeti për herë të parë rrugën e rrjetës, blerja e merkatos së verës, Gonzalo Higuain.

Goli i Benzemas

Goli Higuainit

Gol i Bejlit

Goli i Majoralit

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.