VIDEO | Reali ngec sërish, Benzema nuk resht së shënuari

0

Real Madrid është ndalur në një barazim 1 – 1 në transfertën ndaj Leganes. Zidan hodhi në fushë një ekip me rotacione të shumta nga mbrojtja në sulm.

Leganes zhbllokoi takimin në limitet pjesës së parë, ndërsa “Los Blancos” rikthyen baraspeshën me anë të sulmuesit francez, Karim Benzema, pak minuta pas fillimit të fraksionit të dytë të lojës.

Reali qëndron në vendin e tretë me 61 pikë, katër më pak se Atletiko e vendit të dytë dhe nëntë më shumë se Sevija të katërt.

Leganes 1 – 1 Real Madrid
Shënues: Silva 54’ / Benzema 81’

 


Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.