Rilindja e Benzemasë, tani nuk shpërdoron më!  

0

Karim Benzema duket se ka rilindur këtë edicion! Francezi po bën mjaft mirë dhe së bashku me Bejlin kanë bërë që të mos ndihet thuajse aspak mungesa e Ronaldos. Këtë edicion, sulmuesi ka shënuar 4 gola deri më tani, çka dëshmojnë dhe formën e tij të mirë.

Gjithsesi, duhet përmendur se këtë edicion Benzema është shumë më i përgjegjshëm se një edicion më parë, ndoshta dhe për faktin se nuk është më në hijen e portugezit.

Për të shënuar 4 gola, Benzemasë i është dashur që ta godasë vetëm 5 herë portën e kundërshtarëve. Një edicion më parë ju deshën plot 19 ndeshje për të arritur të njëjtën shifër golash.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.