VIDEO | Reali rikthehet te fitoret në La Liga, dy penallti mjaftojnë për tri pikët

0

Real Madrid është mban gjallë ëndrrën për titullin kampion në La Liga falë fitores 2 – 1 në transfertë kundër Levantes. “Los Blancos” dominuan përgjatë të gjithë takimit, por për të gjetur rrugën e rrjetës u deshën dy penallti të ekzekutuara nga Benzema dhe Bejl.

Tani Reali e gjen veten nëntë pikë larg kryesuesve të Barcelonës, diferencë e konsiderueshme, por  madrilenët kanë një ndeshje direkte me katalanasit në “Santiago Bernabeu”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.