Browsing Tag

Belgjika

Koincidenca e vëllezërve Hazard dhe basti midis tyre!

Vëllezërit Hazard janë ndër futbollistët më të talentuar belgë. Eden është i madhi, 27 vjeç dhe luan me Çelsin në Angli, ndërsa Torgan është i vogli, 25 vjeç dhe luan me Gladbahun në Gjermani. Eden është një futbollist më i talentuar,…

Lukaku i befason të gjithë: Tërhiqem nga Belgjika!

Romeo Lukaku ka marrë një vendim të rëndësishëm, por befasues. Sulmuesi i Mançester Junajtid ka vendosur të tërhiqet nga kombëtarja belge mbas Europianit të vitit 2020. Golashënuesi më i mirë i historisë së Belgjikës, i cili ka shënuar 40…

Hazard ndërron profesion, bëhet “DJ” për turmën e tifozëve

Vendi i tretë në Botëror nuk ka kënaqur aspak futbollistët e kombëtares së “Djajve të Kuq”, por populli belg nuk ndaj të njëjtin mendim me ta. “Gjenerata e Artë” e Belgjikës e ka nxjerrë këtë vend nga një “terr futbollistik” që ka zgjatur…